A101 Market müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

A101 Market müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

2008 yılında faaliyetlerine indirim mağazacılığı adı altında başlatan A101, günümüzde Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden birisini oluşturmakta. 2008 yılında 121 mağaza ile bu yola çıkan kuruluş, günümüzde 81 ilde toplam 6950 mağazası bulunmakta olup her geçen gün mağaza sayısını artırmaya devam etmektedir. Sahip olduğu bölge depolarına anlaşmalı olduğu merkezlerden ürünler getiren A101, mağaza dağıtımlarını kendi araçları sayesinde yaparak sevkiyatlarını düzenli ve doğru zamanda gerçekleştirebilmekte.  İşleyişleri kontrol edebilmek adına kurmuş olduğu 20’ye yakın bölge müdürlükleri mağazalardan genel sorumlu birimler olarak gösterilmekte olup stok, sevkiyat ve personel gibi alanlarda yetkili tek merci olarak gösterilmekte. Bu oranlara kısaca göz attığımızda oldukça kısa sürede en yakın rakibine yaklaşarak onu geçmek adına büyük çalışmalar yürüttüğünü gözlemleyebiliriz.

A101 Mağazacılık, bir anonim şirket olması sebebi ile ortaklıklar adı altında faaliyetleri kontrol edilmektedir. Şirketin en büyük hissesi %79,21 oranında Aydın ailesi olarak bilinen Turgut Aydın Holding’e aittir. 15 Temmuz darbe süreci sonrasında şirkete yönelik bazı operasyonlar gerçekleştirilmiş, yönetim kurulundan bazı üyelere gözaltılar getirilmiştir. 3 gün süren yoğun araştırma ve ifade sürecinin ardından FETÖ ile herhangi bir bağlantısı bulunmadığı tespit edilen yönetim kurulu üyeleri serbest bırakılmıştır. Şirketin üst düzey üyeleri ve Aydın ailesinin nerdeyse tüm fertlerinin sorgulama sürecinden geçmesi medyada büyük yankılar uyandırmıştır. 3 günlük süre boyunca haberlerde sürekli hem kendi adlarının hem de A101 adının geçmesi kısa süreli prestij kayıplarının meydana gelmesine neden olmuştur.

A101, müşterilerine daha çok düşük maliyetlerde üretimler gerçekleştirerek bunları tekrardan düşük fiyatlarla sunmaya çalışmaktadır. Her hafta Perşembe gününü aktüel günü ilan eden marketler zinciri, bu gün için dışarıdan da bazı ürünler tedarik ederek indirimli olarak müşterilerine sunmakta. Düzenli olarak indirimleri katalog bastırarak şehirlerin belirli noktalarına dağıtan şirket, bir ev için gerekli olabilecek her türlü gıda, beslenme, temizlik ürünlerine sahiptir. 2018 yılı içerisinde 7500 mağaza sayısına ulaşmak isteyen şirket, günümüzde mahalle bakkalı olarak görülecek olup her sokak, her mahalle içerisinde yer almaya çalışacaktır.


A101 – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Saray Mahallesi, Naya Sokak No: 2/A Ümraniye / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 4 101


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir