Acıbadem Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Acıbadem Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Sağlık bilimleri alanında eğitim bilimleri organize etmek amacı ile 2007 yılında kurulan Acı Badem Üniversitesi kanunların el verdiği şekilde bir yapı oluşturmaya çalışmıştır. O dönemki kanunlar, vakıf üniversitelerini tek ya da belirli alanda üniversiteler kurmalarına izin vermemekteydi. Bu nedenle sağlık bilimi ve bu bilime yakın alanlar üzerine kurulan üniversite 10 yıldır nitelikli olarak personel adayları yetiştirmeye çalışmaktadır. Sağlık, oldukça riskli bir alan olup içerisinde çalışan personellerin bilgi, birikim ve tecrübelerine göre ilerlemektedir. Nüfusu giderek artması ile sektör içerisinde meydana gelen personel açığını kapatmak üzere programlar başlatan Acıbadem Üniversitesi, teknolojiyi ve bilimi yakından takip eden öğrenciler yetiştirmeye çalışmaktadır.

Diğer vakıf üniversitelerine oranla öğrenci alımında oldukça dikkatli davranışlar gösteren Acıbadem Üniversitesi, öğrenci sayısını az tutarak her birinin iyi bir şekilde yetişebilmesi için özel programlar oluşturmakta. Üniversite içerisinde bulunan fakültelere göz gezdirecek olursak;

* Tıp Fakültesi
* Sağlık Bilimleri Fakültesi
* Mühendislik Fakültesi
* İletişim Fakültesi
* İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
* Fen Edebiyat Fakültesi

Oldukça uzman kadrosu bulunan Acıbadem Üniversitesi, eğitim programlarını sağlık alanın ihtiyaçlarına göre mükemmeliyete yakın bir şekilde düzenlemektedir. Öğrencilerin kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile sürekli etkinlikler düzenlemesi üniversitenin adı ile ön plana çıkmasına olanak sağlamakta. Yukarıda da belirttiğimiz üzere öğrenci kontenjan sayısını oldukça sayılı tutan Acıbadem, bu girişimi ile ulaşılmak ve eğitim görülmek istenilen kurumlar arasında gösterilmekte.

Ataşehir’de bulunan kampüs, hem dış görünümü ile, hem de iç görünümü ile öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri her türlü gereksinimlere ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim programlarında alınan teorik bilgilerin uygulamaya dökülebilmesi için son sistemlerce hazırlanmış laboratuvarlar öğrenimlerin pekişmesine katkı sağlamaktadır. Bununla beraber kampüs içerisinde fitness alanı başta olmak üzere onlarca spor dalına uygun saha merkezleri, koşu yolları, öğrenci kulüp ve etkinlik alanları gibi birçok değerlendirilebilir alan bulunmakta. Özel olarak öğrenciler için hazırlanan yurtlar, 5 yıldızlı otel konseptinden bir farkı bulunmayarak vakıf üniversitelerinin farkını net olarak hissettirmekte. Bununla beraber başarılı öğrencileri için öğrenim hayatları boyunca sağlanan burs olanakları üniversitenin en önemli özelliklerinden birisini meydana getirmekte.


Acıbadem Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Kayışdağı Caddesi No:32, 34752 Ataşehir / İSTANBUL – Türkiye
Telefon: 0850 360 0 248 – 0352 224 88 00
Faks:


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir