Adnan Menderes Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Adnan Menderes Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

1992 yılında kurularak ülkemizdeki eğitim faaliyetlerinin gelişmesi için çalışmalarda bulunan Adnan Menderes Üniversitesi gerek eğitim sistemi gerekse akademik kadrosu ile başarılı üniversiteler arasında yer almaktadır.  2016 yılı verilerine göre toplamda 16 fakülte, 18 meslek yüksekokulu, 4 yüksekokul, 1 devlet konservatuarı, 3 enstitü bulunan üniversitede 50,000 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. Bununla beraber bulunan 24 eğitim ve araştırma merkezi, öğrencilerin bilimsel araştırmalarda bulunmasına olanak sağlamakta. Ana kampüsün Aydın merkezde olduğunu belirterek 17 farklı ilçede 17 ayrı kampüsün de bulunduğunu hatırlatmak istiyoruz. Üniversite ve bölge ile ilgili bilinmesi gereken hususlara değinecek olursak;

Aydın, Ege bölgesinin ticari değeri yüksek ve tarım üretimlerinin merkezi olan bir şehirdir. Başta incir ve zeytin üretiminin de ülkenin lideri olan şehir, geçiminin büyük bir bölümünü tarıma ayırmaktadır. Sosyal ve kültürel olanaklara baktığımızda ülkemizin en prestijli şehirden birisi olarak gösterilmesi, öğrencilik için tercih edilebilecek şehirler arasında yer almakta. Adnan Menderes Üniversitesini tercih eden öğrenciler, daha çok şehrin denize kıyısı olması ve turistik bir şehir olmasından dolayı tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Denize kıyısının olmasına rağmen öğrenciler için oldukça uygun ve pahalı olmaması ile de bilinmektedir. Bölgede yürütülen tarım faaliyetleri üniversiteye sıçramış olup en eski ve köklü fakültelerin meydana gelmesine neden olmuştur.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin en eski ve köklü fakültesi Ziraat Fakültesidir. Toprak verimliliği oldukça yüksek olan bölge, yüzlerce ürün çeşidinin yetiştirebilmesine olanak sağlamakta. Öğrencilerin iyi bir şekilde yetişebilmesi için yapılan çalışmalar oldukça büyük olup fakülte bünyesinde 2500 dönüm ekilebilir alan bulunmaktadır. Turistik bir bölge olmasından dolayı bu alanla eğitime oldukça önem veren üniversite, Turizm fakültesini Kuşadası’na kurarak turizmle iç içe getirmeye çalışmıştır. Barınma olarak sıkıntı çekmeyen öğrenciler, üniversite tarafından planlanan yurtlarda kalarak öğrenim hayatları boyunca koruma altına alındıklarını görüyoruz. Bununla beraber ev ve apart seçeneklerinin de bulunması alternatifler üzerine yoğunlaşılmasının önünü aralamakta. Daha iyi bir gelecek adına yeni öğrencilerin tercihlerinde bizlerde Adnan Menderes Üniversitesinde eğitim almalarını öneriyoruz.


Adnan Menderes Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / Aydın – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0256 218 20 00
Faks: 0256 214 66 87


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir