Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

1992 yılında kurularak ayını yıl eğitim ve öğrenim hayatına başlayan Afyon Kocatepe Üniversitesi, geçmişini 1974 yılına kadar dayandırmakta olup faaliyetlerini ilk olarak Eskişehir Üniversitesine bağlı olarak yürütüyordu. Yıllar içerisinde oldukça büyük bir gelişim kat eden Kocatepe Üniversitesi, 2013 yılı itibari ile toplamda 13 fakülte, 15 meslek yüksekokul, 5 yüksekokul, 5 enstitü ve 26 uygulama ve araştırma merkezine sahiptir. Kuruluşundan itibaren yüzbinlerce öğrenci mezun eden Kocatepe üniversitesi, 2016 yılı verilerine göre 50,000’den fazla öğrencisi bulunmaktadır. Son zamanlarda yapılan operasyonlar nedeni ile öğretim kadrosunda büyük değişiklikler meydana geldiğini söyleyebiliriz. Öğretim kadrosuna bakacak olursak;

2016 yılı verilerine göre 100 profesör, 150 doçent ve 336 araştırma görevlisi bulunan Afyon Kocatepe Üniversitesinde eğitimden sorumlu 586 akademik personel bulunmaktadır. Bununla beraber 320 öğretim görevlisi, 72 okutman ve 400’den fazla da araştırma görevlisi bulunmaktadır. Afyonkarahisar, coğrafi olarak oldukça önemli bir konumda olup Ege ve Akdeniz bölgesinin Anadolu ile birleştiği bir noktada yer almaktadır. Birçok büyükşehir belediyesine yakın mesafede olması sosyal olanakların gelişmesine olanak sağlamakta. Üniversite, şehir merkezinin biraz dışarısında “Erenler” olarak adlandırılan bölge içerisinde yer almakta. 3 dakikada bir kalkan otobüs ve dolmuşlar şehir içerisine gidiş ve gelişin kolaylaştırılmasını sağlamakta. Üniversite çevresi son zamanlarda canlanmış ve sosyal olanaklar bakımından güçlendirilerek öğrenim hayatına uygun hale getirilmiştir.

Afyon Kocatepe Üniversitesini kazanan öğrenciler barınma konusunda telaşa ve sıkıntıya kapılmamalıdır. Erenler olarak adlandırılan bölgenin etrafı KYK yurtları tarafından donatılmış, her öğrenciyi alabilecek kapasiteye eriştirilmiştir. KYK yurtlarının yanında özel yurt ve apartlar yine üniversite çevresinde bulunarak kişilerin tercihlerine göre kayıtlar yapmaktadır. Bununla beraber şehir merkezinde de birçok yurt bulunmakta olup şehir merkezinde konaklamak isteyen öğrencilere de alternatifler sunmaktadır. Sosyal yaşam son 5 yılda Erenler bölgesinde gelişmiş olup 100’e yakın kafenin açılması ile şenlenmiştir. Öğrenciler için güvenli olarak adlandırılan bölgeler içerisinde yer olması ile beraber olanakların fazla olması Afyonkarahisar’da alınan eğitimin keyifli olabilmesine olanak sağlamakta.


Afyon Kocatepe Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: AKU Rektörlüğü Ahmet Necdet Sezer Kampusü Gazlıgöl Yolu Afyonkarahisar – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0272 228 11 24
Faks: 0272 228 11 81


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir