Akdeniz Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Akdeniz Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

1982 yılında kurulan ve başta Antalya’da faaliyet gösteren Akdeniz üniversitesi, Başta Burdur olmak üzere Isparta gibi şehirlerde de fakülteler açarak bölgesel üniversite olmayı amaçlamıştır. Eğitim sistemi ve akademik kadrosu ile daima tercih edilen kurum, 35 yıldan bu yana verdiği eğitim ve öğretim sayesinde binlerce kişiyi iş sahibi yaparak nitelikli vatandaşlar haline getirmiştir. 1992 yılına gelindiğinde Antalya şehri dışında bulunan fakülte ve yüksekokulların tamamını Süleyman Demirel Üniversitesine devrederek sadece kendi bölgesinde eğitim ve öğretime devam etme kararı almıştır. Devir işlemlerinin gerçekleştirildiği anda mevcut olan 3 fakülte sayısını 9’a yükselterek bir anda büyüme kat etmiştir.

2016 yılı verilerine göre fakülte sayısı 20 olan kurumun 11 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokulu, 1 konservatuar fakültesi ve 7 enstitüsü bulunmaktadır. İçeriğinde 100’den fazla programı bulunan Akdeniz Üniversitesinin güncel öğrenci sayısı 75,000’e yaklaşmıştır. Eylül ayında başlayan akademik öğretimler, haziran ayının başı ile sona ererek yaz tatiline ayrılmaktadır. Öğrenci ve akademik personeller baz alındığında eğitim ve öğretim sıralamasında Türkiye’nin en başarılı 7. Üniversitesi olarak gösterilmekte. Akademik personeller oldukça başarılı olmakla birlikte bilim dünyasına büyük oranda katkılar sağlamaktadır. Yine yapılan bir araştırmaya göre Akdeniz Üniversitesi akademik personelleri tarafından gönderilen bilimsel makaleler Türkiye’de 5. Sırada olmakla birlikte bu alanda giderek yükselen bir ivme hızına sahiptir.

Akdeniz Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Antalya’da bulunmakta olup oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuştur. Konyaaltı sahiline yürüyüş mesafesinde olan ana kampüs, yapılan testler sonucunda Türkiye’nin en güzel 2. Kampüsü olarak seçilmiştir. İlk sırada yer alan Boğaziçi üniversitesi ile büyük rekabete giren Akdeniz Üniversitesi, kampüs gelişimine büyük önem vermektedir. Sıralamada yer alan bir üniversite olmasından dolayı her programın kendisine has puanları oldukça yüksektir. Dönem içi yatay geçiş imkanı sunan üniversite, dikey geçiş sınavı ile başvuran öğrencilerden her yıl belirli sayıda kontenjan ayırarak alımlar yapmaktadır. Antalya Üniversitesi ile ilgili teknik bilgileri öğrenci işlerini arayarak da öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.


Akdeniz Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Akdeniz Üniversitesi Dumlupınar Bulvarı Kampus Antalya – Türkiye
Telefon: 0242 227 44 00 – pbx
Faks: 0242 2275540


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir