Anadolubank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Anadolubank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Buğday Bankası ve Türk Ekspres şirketler grubunun ortak bir girişimi olarak 1961 yılında kurulan Anadolu Bank, başlangıç için 45 milyon TL tutarında bir sermayeye sahipti. İlk adım olarak 31 şube ile faaliyetlerine başlayan Anadolu Bank, hedefini Türkiye’nin dış alanlarda gerçekleştirmiş olduğu ticari gücünü desteklemek ve bu alanda çalışmalar yürüten şirketlere ekonomik destek sağlamak olduğu belirtilmekte. 1987 yılında yaptıkları açıklama sonucunda aradan geçen süre sonucunda banka sermayesini 75 Milyar TL’ye yükselmiş, 31 şube sayısını 130’a yükselterek bu alanında oldukça güzel bir başarıya imza atmıştır.1987 yılında alınan radikal bir karar sonucunda Emlak Kredi bankası ile birleşme kararı alan Anadolu Bank, 1997 yılında ortak girişimlerinin satılması sonucunda sıfırdan başlama kararı aldı.

1997 yılında 3 şube ile tekrardan faaliyetlerine başlayan Anadolu Bank, 2016 yılı itibari ile 106 şubeye ulaşmış, toplamda 2,000 çalışanı le bankacılık alanında oldukça özel hizmetler gerçekleştirmeyi başarmıştır. Kredi olanaklarını daha çok küçük ve orta ölçekteki işletmelere vermeyi tercih eden banka, işletmelerin büyümelerinde söz sahibi olabilmek adına çalışmalarda bulunmaktadır. İşletme sermayesi oluşturabilmek adına sağladığı krediler, kredi tutarına göre vadelendirmekte olup işletmeleri sıkmayacak, boğmayacak şekilde sunulmaktadır. 10 Milyar TL nakit sermayesini her zaman kasasında bulunduran şirket, büyük ölçekteki şirketlerin yurt dışı faaliyetlerinde finansman desteği sağlayabilecek nadir kuruluşlardan birisi olarak da gösterilmekte.

Anadolu Bank, sadece ticari kişilere değil bireysel kullanıcılara da hizmet vermektedir. Mevduat ve çeşitli miktardaki krediler, talep edilme durumuna göre verilebilmekte olup birtakım incelemeler sonucunda tüketiciler ile buluşturulmaktadır. Bununla beraber yatırım alanlarında da çalışmalar gerçekleştiren kurum, Anadolu Yatırım, Anadolu Faktoring gibi oluşumlarla borsa içerisinde de çalışmalar yürütmekte. Güncel olarak yurt içerisinde 140 adet ATM’si bulunan banka yenilenen ekibi ile beraber 106 şubesinde 2000 personeli ile hizmetlerine devam etmektedir. Bireysel kullanıcılardan ziyade ticari kullanımda bulunan kişilere uygun ve uzun vadeli kredi olanakları sağlaması, son zamanlarda birçok işletmenin bankaya olan müracaat sayılarının artmasına olanak sağlamıştır.


Anadolubank – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Saray Mahallesi Toya Sokak No:3 Ümraniye / İstanbul – Türkiye
Anadolubank Müşteri Hizmetleri:  0850 222 55 50
Anadolubank Genel Müdürlük:  0216 687 70 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir