Arçelik müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Arçelik müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından 1955 yılında kurulan Arçelik, faaliyetlerini teknoloji ürünleri ve beyaz eşyalar üzerine yürütmektedir. Tamamen yerli olanaklar ile kurulan şirket ilk mağazasını Sütlüce’de açmıştır. Beyaz eşya alanında ülkemizdeki ilk mağazalardan birisi olan Arçelik, 1959 yılında ülke içerisinde ilk olarak yerli isimle çamaşır makinesini üretmiş, ardından 1960 yılında kendine ait buzdolabı üretimini gerçekleştirmiştir.Yerli isim olarak yakaladığı başarı oldukça etkili olup sahip olduğu üretimmerkezleri talepleri yetiştirebilme konusunda oldukça sıkıntılar çekmeyebaşlamıştır. Bu nedenle 1968 yılında bölge değiştirerek Çayırova’ya oldukça büyük bir üretim merkezi açan Arçelik, 1970 yılından itibaren her ürününe özel üretim merkezleri açmaya karar vermiştir. Bugün ülke içerisinde onlarca fabrikası bulunan kuruluş, ABD başta olmak üzere dünyanın dört köşesine ihracatlar gerçekleştirebilmekte.

1999 yılında büyüme kararı alan Arçelik, 2000 yılından itibaren beyaz eşya alanındaki üretimlerini alt markası olan Beko ile sürdürmeye karar vermiştir. Yaptığı anlaşmalar ve pazarlama stratejisi ile oldukça kısa bir sürede tutunan şirket, büyüme konusunda 2000’li yılların en prestijli markaları arasında yer almayı başarmıştır. Sahip olduğu üretimler tamamen kendi adlarına ait olup TSE içerisinde 300’den fazla patenti bulunduğu belirtilmekte. Üretimini gerçekleştirdiği ürünlerin arkasında olan şirket, bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda en düşük elektrik tüketimine sahip ürünler geliştirdiği gözlemlenmiştir.

Arçelik, üretimlerin tamamını ülke içerisinde ürütmemekte olup başta Çin ve Rusya olmak üzere 11 farklı ülke üzerinde çalışmalar yürütmektedir. Son yıllarda ABD ile yapmış olduğu çalışmalar sonucunda beyaz eşya alanında dünyanın en büyük fabrikalarından birisinin temellerini atmışlardır. Pazarlama konusunda oldukça yetenekli isimlerinin bulunduğunu belirterek 120’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirilmeye başlandığını belirtmek istiyoruz. Dünyanın belirli noktalarında yer alan beyaz eşya üreticisi firmaları satın alarak etkin olduğu alan sayısını artırmak istemiştir. Toplam 30,000’e yaklaşan personel sayısı ile yılın her günü üretimler gerçekleştiren şirket, beyaz eşyası konusunda bir dünya markası olup ülkemizi oldukça güzel şartlar altında temsil etmektedir. Halen KOÇ Holding bünyesinde yer alan firma, aktifliğini global Pazar içerisinde yoğunlaştırmaya devam ediyor.


Arçelik – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Karaağaç Caddesi 2-6 Sütlüce / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 0 888


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir