Asus müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Asus müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Bilgisayar ve Donanım üretimi konusunda tüm dünyaya kendisini kanıtlayan Asus, 1989 yılında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Tayvan merkezli bilişim firması olarak kayıtlarda görülen Asus, başta bilgisayar olmak üzere ana kart, ekran kartı, Cep Telefonu gibi birçok teknolojik alet için ekipman üretiminde bulunmaktadır. Son zamanlarda hem kişisel kullanım hem de oyun bilgisayarları konusunda yapmış olduğu bilgisayarlar, kullanıcılar tarafından çok fazla dikkat çekmiş olup satışlarının artmasına büyük oranda katkı sağlamıştır. Ülkemizde önerilen laptop firmaların arasında yer alan Asus, sağlamlığı ve diğer bilgisayarlardan artı özellikleri ile kendisini ön plana çıkarmaktadır. Birçok kişi firmanın ismini nereden aldığını merak etmekte olup gerçekleştirilen etkinlikler sırasında bunu yetkililere sormaktadır. İsim kaynağına gelecek olursak;

Yunan mitolojisinde yer alan Pegasus atı, bilim ve sanatı temsil etmektedir. Bundan esinlenen şirket, Pegasus kelimesinin son 4 rakamından elde edilerek konulmuştur. Bu sembol, markanın gücü ve sağlamlığını sembolize etmektedir. 2005 yılında elde edilen verilere göre şirket toplamda 50 milyon ana kart üretip bunların satışlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Bu verilere göre; dünyada satılan her 3 bilgisayardan birisinde Asus marka ana kart kullanıldığı belirtilmiştir. Ekipman satışlarını diğer bilgisayar firmalara gönderim sağladığı gibi kendi cihazlarında da kullanmaya devam etmektedir. Bilgisayar üretimlerinin yanında son zamanlarda akıllı telefon üretimlerine de başlamış olup piyasalara fiyat performans ürünleri çıkarmaya başlamıştır.

Asus, Zenfone serisi adı altında mobil alana giriş yapmış olup kısa sürede oldukça büyü satış rakamlarına ulaşmıştır. Cihazlar, sahip olduğu özelliklere karşın düşük ücretlerle alıcılarla buluşması bir anda akıllı telefon pazarında değişiklikler meydana getirmiştir. Asus tarafından üretilen oyuncu bilgisayarları, Espor alanında birçok oyuncunun ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Şu an için Tayland’ın en prestijli markaları arasında yer alması en gelişmiş şirketleri arasında yer almakta. Sahip olduğu potansiyel sayesinde birçok kişiye istihdam sağlamış olup ülke ekonomisine ciddi kazançlar getirdiği görülmüştür. Bugün geldiğimiz noktada teknolojinin gelişmesinde payı olan şirketlerden birisi de Asus olduğu görülmüştür. Şu an için üretimlerinin büyük bir bölümünü kendine ayıran şirket, faaliyet alanlarını Tayland dışarısına da çıkararak kapsamlı bir oluşum haline gelmeye çalışacaktır.


Asus – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Kısıklı Mahallesi Alemdağ Cd. 60/G D:1-10 Üsküdar / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0850 522 27 87 (ASUS)


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir