AtlasGlobal (Atlas Jet) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

AtlasGlobal (Atlas Jet) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Öger Holding tarafından 2001 yılında kurulan AtlasGlobal, tarifesiz seferler ile iç ve dış hatlarda yük ve yolcu taşımacılığı gerçekleştiren bir havayolu şirketi olarak gösterilmekte. İlk etapta şirketin ismi Atlasjet olarak belirlenmiş ve ilk uçuşunu sahip olduğu lisansla 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir. Kurulduğu ilk yıl filosunda sadece 2 adet Boeing B-757-200 uçağı bulunduran şirket, aynı yılın Eylül ayında aynı uçaklardan filosuna 3 adet, 2003 yılında ise aynı tip uçaktan filosuna 4 adet uçak ekleyerek kademeli bir büyüme yakalamak istemiştir. Şirketin yöneticilerinden birisi olan Murat Ersoy, AtlasGlobal ile ilgili bir düzenlemeye gitmiş, şirketin sahip olduğu uçuş lisanslarında değişiklikler yapılmasını istemiştir.

AtlasGlobal’in Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü içerisinde bulunan lisansı tarifesiz olarak yük ve yolcu taşımak için alınmıştı. Yurt içerisinde tarifeli olarak yük ve yolcu taşımak için gerekli niteliklere ulaştığını belirten şirket, 2004 yılında 9 uçaklık filosu ile tarifeli uçuş yapabilme lisansını almaya hak kazanmıştır. Havacılık dünyasında meydana gelen gelişmeleri yakından takip etmek, bu alanda bulunan Pazar payından faydalanmak isteyen şirket son donanımlı uçakları ile tarifeli uçuşlara başlamıştır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere şirket uzun yıllar isminiAtlasjet olarak kullanmış, 2015 yılında meydana gelen yenilenme serüveni sonucunda ismini AtlasGlobal olarak değiştirmiştir. Ayrıca Öğer Holding, mevcut olarak bulunan hisselerin yaklaşık %45 gibi bir oranını devrederek şirketin gelişiminde kullanılmak üzere sermaye elde edilmiştir.

Uçakların her zaman seyahate açık olabilmesi için bakım onarım ve teknik ekipmanların kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda tüm işleyişleri bünyesi içerisinde yürütmek isteyen AtlasGlobal JAR 145 lisans belgesini alarak sahip olduğu hangar içerisinde tüm bakım ve onarım işlemlerini yürütmeye çalışmaktadır. Sürekli olarak Atlas şirketler grubuna ait tarifeli seferlerde yolculuk eden yolcular, şirket tarafından sağlanan Jetmil kartları ile yaptıkları seyahatlerden belirli oranlarda puanlar kazanmaktadır. Bu puanların belirli bir sınırın üstüne çıkılması durumunda kişiler hem yurt içerisinde hem de yurt dışarısına ücretsiz bilet satın alarak ayrıcalıklı dünyalar içerisindeki yerlerini alabilirler. Aktif filo sayısını her geçen gün artıran şirket, özel havayolu taşımacılığı yapan şirketler arasında ilk sırada yer alabilmesi için elinden geleni yapmaktadır.


AtlasGlobal (Atlas Jet) – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
AtlasGlobal (Atlas Jet) Genel Müdürlük Adres: Şenlikköy Mah. Yeşilköy Cad. No:9/A Florya – Bakırköy / İstanbul
AtlasGlobal (Atlas Jet) Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 222 00 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir