Atv müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Atv müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türkiye’de yayın gerçekleştiren ulusal kanallardan birisi olan ATV, uzun yıllardır faaliyetlerini Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde sürdürmektedir. Bugün geldiği noktada milyonlarca kişiye ulaşabilmesinin ana noktalarından birisi de yayınlamış olduğu programlar, yarışmalar ve diziler olduğunu söyleyebiliriz. ATV, yıllar boyunca ülke gündemine bomba gibi düşmüş birçok diziyi yayınlayan, gelişimini sağlayan bir kanal olup ülkedeki yayıncılık alanına da farklı bir bakış açısı getiren bir şirket olarak gösterilmekte. Kuruluş aşaması ile ilgili bilgiler verecek olursak, ATV, 1990’lı yıllarda devlet televizyonundan başka televizyon kanalının kurulma yasağın kalması ile beraber kuruluş temellerini atmıştır. İlk kuruluşu 1992 yılında Sabah Televizyonu olan kanalın bugün ki adı 1993 yılında alınan bir karar ile meydana getirilmiştir.

Kanalın yükselişini sağlayan etmenlere gelecek olursak; diğer kanallarda yayımlanan dizilerin yayın haklarını alıp tekrardan oynatan ATV, bir anda büyük bir izleyişi kitlesi edinmeye başlamıştır. Asmalı Konak adlı dizisi ile neredeyse ülkedeki tüm televizyon izleyicilerini bir araya getiren şirket, bu aşamadan sonra kendi projelerini hayata geçirmeye başlamıştır. Yayın alanını genişletmek isteyen şirket, Avrupa’da bulunan Türk izleyicilere de erişebilmek adına ATV Avrupa kanalını faaliyete geçirmiş olup burada da özel yayınlarını aktif etmeyi başarmıştır. Diziler sonrasında da gece izleyicilerine özel program oluşturmak isteyen kanal, 1994 yılında Siyaset Meydanı adlı programını hayata geçirmiş ve bu program aracılığı ile hem tarafsız olarak  değerlendirmelerde bulunmuş hem de büyük bir izleyici kitlesi edinmeyi başarmıştır.

Dinç Bilgin tarafından kurulan kanal, 2005 yılında yapılan bir anlaşma sonucunda Ciner Medya Grubuna satılmıştır. Şirketin 2007 yılında batması ile TMSF Sabah gazetesi başta olmak üzere ATV gibi yapıların tamamına el koymuş, yapılan ihale sonucunda Çalık Holdng’e satmak durumunda kalmıştır. Çalık Holding, 2009 yılında almış olduğu bir kararla bu grup içerisinde yer alan tüm medya organlarını Turkuvaz Medya Grubuna devrederek sektörden ayrılma kararı almıştır. Yayıncılık alanında oldukça büyük çalışmalar başlatan Turkuvaz Medya, kanalın faaliyetlerini oldukça geniş sınırlara taşımayı başararak özel bir kitle oluşturmayı başarmıştır.


Atv – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Barbaros Bulvarı No:153 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 88 81


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir