Avea müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Avea müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Bir zamanlar Türkiye’nin üçüncü GSM olma özelliğine sahip olan Avea, bir zamanlar ülke nüfusunun %98 gibi bir oranına hizmet etmekte idi.Şirketin etkinliklerine başlamadan önce GSM lisansları Aira ve Aycell içerisinde bulunduğunu, Avea’nın resmi olarak sektör içerisindeki başlangıç tarihinin 2004 olduğunu söyleyebiliriz. Avea, etkinlik gösterdiği dönemler içerisinde ülkenin en önemli iletişim şirketlerinden birisi idi. Global alanda da etkinlik gösteren şirket, toplamda 205 ülke içerisinde aktiflik göstermekte olup 685 operatöre sahip olması ile ön plana çıkmakta idi. Türkiye’de ki etkinliği 2016 yılına kadar devam etmiş, bu tarihten itibaren yapılan anlaşmalar sonucunda şirket Türk Telekom bünyesine devredilmiştir.

Avea, GSM ve iletişim alanında faaliyetlerine başladığı ilk yıllardan itibaren sektör içerisinde en genç, en dinamik operatör unvanına sahip olmuştu. Piyasalar içerisine getirmiş olduğu rekabet ortamı tüketicilerin daha uygun fiyatlarla hizmet almasının önünü aralamıştı. Birçok alanda tüketicilere uygun paket fiyatlar entegre etmesi tüketiciler ile bir araya gelme hızını artırmıştır. Aynı zamanda ülke içerisinde halen tek GSM1800 MHz hızına sahip olması farklılıklarını ortaya koyan en büyük etmenler arasında yer almakta. Şirketin en büyük ortakları arasında yer alan İş Bankası, bankacılık alanında daha büyük işer ortaya çıkarabilmek adına Avea hisselerini satma kararı alarak sektörden ayrılma kararı almıştır. Bu karar sonucunda en güzel teklifi veren Türk Telekom 2015 yılı içerisinde Avea ile ortak çalışmalar yürütmeye başladı.

Avea, Türkiye’de bir ilke imza atarak kendi operatör şirketini kurmak isteyen kişilere olanak sağlamış, bu bağlamda çeşitli ortaklıklar meydana getirmiştir. Son zamanlarda piyasalarda sıklıkla gördüğümüz BİMCell, PTTCell, FenerCell, GSMobile, Trabzoncell, Samsuncell gibi birçok spor takımı ve şirketin operatör servislerini altyapılarında barındırmaktadır. 2015 yılı sonu verilerine göre toplam 17 milyon abonesi bulunan şirket, bireyse kullanıcılar kadar ticari alanda şirket abonelerine de sahiptir. Şirketin nedenini belirtmediği bazı olay ve durumlar neticesinde Türkiye pazarından ayrılmak istediğini belirtmiş, sahip olduğu hisselerin tamamını Türk Telekom’a devretmiştir. Şu an aktif olarak Avea şirketinin yönetiminin tamamı Türk Telekom bünyesinde yer aldığını söyleyebiliriz.


Avea – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Avea Adres: Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. No:40 Gayrettepe Beşiktaş / İstanbul – Türkiye
Avea Müşteri Hizmetleri: 444 1 500


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir