Ayakkabı Dünyası müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Ayakkabı Dünyası müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türkiye’nin ayakkabı konusundaki ihtiyaçlarını çözebilmek adına kurumsal faaliyetler yürüten Ayakkabı Dünyası, Esas Holding bünyesinde çalışmalarına devam eden bir şirket olarak gösterilmekte. Şevket Sabancı tarafından 2000 kurulan Esas Holding, başta Pegasus Hava Yolları firması ile taşımacılık alanına giriş yapmış bunu sonucunda lojistik, gıda, gayrimenkul, sağlık gibi alanlarda birçok kuruluşa can vermiş olup Ayakkabı Dünyası ile ayakkabı alanına da giriş yaparak bağlı olduğu kuruluş sayısını artırarak hizmetlerini artırmaya devam etmektedir. Perakende alanında Ayakkabı Dünyasının %60 ortaklığını elinde bulunduran şirket, başta pazarlama alanı olmak üzere birçok alanda birinci dereceden kararları alarak şirketin büyümesine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Ayakkabı Dünyası, satışta bulundurduğu ürünleri kendi üretmemekte olup dünyanın önde gelen markalarından ürünler alarak satışlarını online ortamlarda yürüterek kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Anlaşma yapmış olduğu firmalardan ürünleri maliyetine yakın fiyatlar üzerinden satın alması, ürünlerin pazarlama aşamasında büyük indirim olanakları sağlamasına katkı sağlamakta. Erkek, Kadın ve Çocuk kategorisi içerisinde onlarca markaya ait yüzlerce çeşit ürün müşterilere tek elden ulaşmakta olup Türkiye içerisinde mağazacılık faaliyetlerini de yürütmekte. Şirketin kuruluşu ve gelişimi Esas Holding ile beraber başlamamış olup 1923 yılına kadar dayanmaktadır. İlk kuruluşu Akbacakoğlu Grup tarafından gerçekleşen şirket, 100 yıla yaklaşan deneyimi bu alanda en prestijli şirketlerden birisi olarak gösterilmekte.

Kuruluşunu küçük bir atölyede gerçekleştiren şirket, başlangıçta üretimlerini diğer firmalara ürün sağlamak amacı ile gerçekleştirmekte idi. 1953 yılında Ankara’da kendi dükkanını açan şirket hem üretim hem de satış işlemleri gerçekleştirmeye çalışmakta idi. Mağazacılık alanında ilk girişimini 1996 yılında atan Ayakkabı Dünyası, bugüne kadar 60’dan fazla mağaza açarak faaliyetlerine devam etmekte. 2014 yılında alınan bir karar doğrultusunda şirketin %60 hissesi Esas Holding bünyesine satılmış olup büyük yatırımlar almayı başarmıştır. Halen %40 hissesi Akbacakoğlu Grup bünyesinde bulunan şirket, bu hisse satışından elde etmiş olduğu geliri bünyesinde yer alan diğer kuruluşlara aktararak büyümelerine katkı sağlamıştır. Dünya markalarının neredeyse tamamını bünyesinde bulunduran şirket, kendi üretimlerini de satışa sunarak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.


Ayakkabı Dünyası – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Büyükdere Cad. No:245 Uso Center Kat:2-3 D:7 8 9 10 11 14 Maslak – Sarıyer / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0850 622 70 02


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir