Başkent Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Başkent Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden birisi olarak gösterilen Başkent Üniversitesi, faaliyetlerine 1994 eğitim ve öğretim dönemimde başlatmıştır. Üniversitenin kuruluşunu Türkiye Organ nakli ve Yanık Tedavi vakfı üstlenmiş olup 23 yıldır yönetimini profesyonel bir şekilde yürütmeye devam etmektedir. Başkent Üniversitesi, toplamda 1320 akademik personele sahip olmakta olup alanında oldukça uzman kişilerle çalışmayı tercih etmektedir. Kayıtlı öğrenci sayısı 2016 verilerine göre 12,000 olup yüksek lisans, doktora, lisans ve ön lisans programlarının tamamını içermektedir. Üniversite içerisinde toplamda 11 fakülte, 6 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı ve 7 enstitü bulunmaktadır. Eğitim anlayışı bakımından diğer vakıf üniversitelerinden farklı olup öğrencilerin tam olarak donanımlı olarak mezun olmalarına olanak sağlamaktadır.

Öğrencilerine bilgiye ulaşmalarının en kolay yollarından birisini sunan Başkent Üniversitesi, bilgi ve teknoloji çağının gerekliliklerini oldukça kolay bir şekilde yerine getirebilmekte. Aynı anda hem Türkçe hem de İngilizce eğitimi zorunlu hale getiren üniversite, her öğrencisine eğitim ve öğretim dönemi öncesinde zorunlu olarak yabancı dil seviyesini ölçebilmek amacı ile sınava tabi tutturur. Sınavdan gerekli puanı alamayan öğrenciler, ülkenin en başarılı hocaları tarafından eğitilerek gerekli seviyelere oldukça kısa sürede ulaştırılır. Başkent Üniversitesi, İngilizce eğitim ile beraber İspanyolca başta olmak üzere Almanca, İtalyanca, Japonca, Farsça ve Rusça gibi diller üzerinden de eğitimler vermektedir.

Yabancı dile oldukça önem veren Başkent Üniversitesi öğrencilere dil öğrenebilmeleri konusunda zorunluluklar getirmektedir. Bununla beraber teknolojiyi de yakından takip eden üniversite, öğrencilere bilgisayar kullanımını da zorunlu hale getirerek teknolojiden en iyi şekilde yararlanabilmelerine de olanak sağlamakta. Başkent Üniversitesi, sağlık alanında ilk vakıf operasyonunu gerçekleştirmiş olup ülkedeki ilk girişime imza atmıştır. Toplamda 12 kampüsü bulunan üniversite, kampüslerinin tamamını teknolojik gelişmelere uygun olarak modern şekillerle donatmaya çalışmaktadır. Konaklama, barınma, beslenme gibi birçok olanakları üniversite bünyesinde gerçekleştirmeye çalışan Başkent Üniversitesi, öğrencilerine kampüs içerisinde bir yaşam merkezi inşa ederek tüm ihtiyaçlarını karşılayabilme fırsatı tanıyabilmekte. Bununla beraber mezunlarına oldukça değer veren üniversite, belirli aralıklarla organizasyon düzenleyerek öğrencilerini tekrardan bir araya getirmeye çalışmaktadır.


Başkent Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Bağlıca Kampüsü Fatih Sultan Mahallesi Eskişehir Yolu 18.km Etimesgut / Ankara – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0312 246 67 63 – 0312 246 67 66
Faks: 0312 246 67 56


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir