BEDAŞ Elektrik müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

BEDAŞ Elektrik müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Elektrik Dağıtımı alanında çalışmalar ülkemizde 1970 yılında başlamış, sorumluluğu Türkiye Elektrik Kurumu(TEK) alarak bu alanda hizmet vermeye başlamıştır. 1983 yılında Kocaeli, Sakarya, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne bölgelerinde hizmet vermek adına özel bir kuruluş kurulması istenir. Sınırlı bir bölge olmasından dolayı oluşturulacak şirket sadece bölgesel bir şirket olması kararlaştırılmıştır. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. adını alan bu hizmet, 1984 yılında çıkan bir kararname ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı bir KİT hizmet olarak başladığı belirtilmekte. Hizmetlerinde özel bir şirket olarak görünmesine karşın yapı olarak TEDAŞ bünyesinde yer alan BEDAŞ, kamu kurum ve kuruluşlarına karşın bazı sorumlulukları bulunmaktadır.

BEDAŞ, 2004 yılında tekrardan bir özelleştirme kararı alınmış ve ülke içerisinde kurulan diğer özelleştirme firmaları gibi ihaleye sunularak değerlendirilme kararı alınmıştır. Bu bağlamda ihaleye katılan Cengiz Holding, Kolin İnşaat Ortaklığı ve Limak Holding, BEDAŞ’ın hisselerini satın alarak ortak çalışma yürütme kararı almıştır. Faaliyetlerine ilk başlarda Kocaeli, Sakarya, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne bölgelerinde başlatan şirket, bulunduğu illeri alternatif diğer elektrik dağıtım şirketlerine devretmiş ve İstanbul’a yerleşme kararı almıştır. 1990 yılında ismini İstanbul Elektrik Dağıtım Müessesi olarak değiştiren şirket, Anadolu ve Avrupa yakasının tamamını bünyesinde barındırmaktaydı. 1990 yılında alınan bir diğer karar sonucunda şirket Anadolu yakasında bulunan işletme hakkını Aktaş Elektrik Ticaret Anonim Ortaklığına devretmiştir.

Elektrik dağıtımı ve perakende satış konusunda tüm lisansları elinde bulundurarak hizmetlerini geniş sınırlar içerisinde sürdüren BEDAŞ, kaçak kullanım başta olmak üzere haksızlıkları bertaraf edebilmek adına özel çalışmalar yürütmektedir. Tüketicilerinin istek ve önerilerini daima göz ardı eden BEDAŞ, 24 saat mesai sürdürerek arıza ve bakım durumlarında anlık olarak tüketicilerin sorunlarına çözüm getirebilmek adına önlemler almakta. Şu an için sadece Avrupa yakasına hizmet veren şirket, kısıtlı bir alan içerisinde çalışıyor olmasına karşın oldukça yüksek bir nüfus popülasyonuna hizmet vermeye çalışmaktadır. İstanbul, elektrik tüketimi bakımından ülke içerisinde ilk sırada yer alması sunulan hizmetin kalitesinin de artmasına neden olmakta. 2013 yılından bu yana Cengiz Holding, Kolin İnşaat Ortaklığı ve Limak Holding bünyesinde yer alan şirket, oldukça güzel bir ilerleme kat etmekte.


BEDAŞ Elektrik – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
BEDAŞ Genel Müdürlük Adres: Hürriyet Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No:168 Kağıthane / İstanbul – Türkiye
BEDAŞ Elektrik Müşteri Hizmetleri: ALO 186


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir