Beko müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Beko müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Koç Holding’in ülkemize kazandırdığı en büyük projelerden birisi olarak gösterilen Beko, beyaz eşya ve elektronik konusunda bir dünya markası olmaya aday durumda. Vehbi Koç, 1950’li yıllarda Türkiye’de başlayan sanayileşme çalışmaları içerisinde yer almak adına sektör arayışlarına girmiştir. Birçok alan üzerine yaptığı değerlendirmeler sonucunda en mantıklı iş kolunun beyaz eşya üretimi üzerine olduğuna karar veren Vehbi Koç, 1955 yılında Beko’nun temellerini atarak üretimlere başladı. Şirket ismini 1954 yılında Koç holding ile Bejerano şirketlerinin ilk iki harfleri baz alınarak bir ortaklık girişi sonucunda doğmuştur. İki şirket 1954 yılında başlattıkları ortaklık sonucunda beyaz eşya üretim ve satışından ziyade salça üretip satmak için bir araya gelmişti. Bu girişim o dönemim şartları ile yerine getirilememiş, faaliyetler beyaz eşya alanına doğru çevrilmiştir.

Beko, faaliyetlerine başladığı ilk yıllarda satış olarak elektrikli ampul ürünlerini yaygınlaştırmayı hedeflemiş ve bu alanda bayilik sistemi kurmaya karar vermiştir. Türkiye’de ki ilk bayilik sistemini devreye getiren Beko, Koç Holding’e ait olan bir diğer şirket Arçelik ile tüm ülkede bulunan evlere girme kararı almıştır. 1983 yılında üretimler konusunda oldukça ileri bir seviyeye geçen Beko, beyaz eşya konusunda ülke ve dünya markası olabilmek adına Arçelik’ten ayrılma kararı alarak bağımsız çalışmalarda bulunmaya karar vermiştir. Koç Holding, 1990’lı yıllarda yurt dışı faaliyetleri ile ihracat gerçekleştirmeye karar verdiğinde atılım yapabilmek adına yurtdışı marka yüzü olarak Beko’yu seçmişlerdir.

1990’Lı yıllardan itibaren yurtdışında gönderiminde bulunan Beko ürünleri, Koç Holding’in gelişimine çok fazla katkı sağlamıştır. Yurt dışına kendi marka adıyla satış gerçekleştiren ilk yerli şirket olması nedeni ile ülke için oldukça önemli bir yere sahip olmakta. Dünya markası olma yolunda ilerlerken birçok alanda sponsorluklar gerçekleştiren Beko, sanıldığından daha fazla üne sahiptir. Dünyanın en önemli basketbol takımlarına sponsor olan şirket, 2014 yılında İspanyol ekip Barcelona’nın da sponsoru olarak kendisini göstermeye çalışmıştır.  ABD üzerinde özel üretim merkezleri açan Beko, ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da büyük kampanyalar meydana getirmeye çalışmaktadır.


Beko – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No: 2 Daire: 6 Halıcıoğlu Beyoğlu / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 0 888


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir