Biletix müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Biletix müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İstanbul merkezli bir bilet satış platformu olan Biletix, 2000 yılında hayata geçirildi. Şirketin kurucuları olarak gösterilen Ali Abhary ve DaveDorner yaptıkları işbirlikleri ile Koç Holding ve TAG Enterprises desteklerini arkalarına alarak yurtiçindeki en önemli etkinlik kuruluşlarından birisi olmayı başarmıştır. 2006 yılına kadar faaliyetlerini bu kuruluşlar altıda yürüten şirket, 2006 yılında alınan bir karar sonucunda şirketin tüm hisselerini Amerika’nın en büyük bilet satış şirketi olan Ticketmaster’a bağlı Live NationEntartainment şirketine satma kararı almıştır.Ticketmaster, dünya üzerinde 21 ülkede etkin olarak faaliyet göstermekte olup bilet satış alanında lider konumunda yer aldığı görülmektedir. Kurulduğu günden bu yana şirketin amaçlarına gelecek olursak;

Biletix şirketi aslında eğlence tutkunları için bilet satışı yapan bir firma olarak gösterilmekte. Aslında şirketin genel amaçlarından birisinin insanlarla sanat arasında bir bağ kurarak eğlence sektörünün geniş sınırlara ulaşmasına aracılık etmek olarak gösterilmektedir. Bu konu üzerine büyük araştırmalar yapan şirket, bilet alanı başta olmak üzere eğlence sektörünün gelişmesine, teknolojik imkanların bünyeleri içerisinde yer almasına olanak sağlamaktadırlar. Bilindiği üzere etkinlikleri organizatörler tarafından eklendiğini, bu konuda yetkili kişi olmak gerektiğini hatırlatmak isteriz. Ortalama olarak yıllık 600’den fazla organizatör Biletix içerisinde 13,000’den fazla etkinlik düzenleyebilmektedir. Oluşturulan bu kadar etkinlikten ortalama olarak 3.5 milyon bilet satışı gerçekleştiren şirket, 80 milyon dolar gibi bir ciro elde etmektedir.

Faaliyetlerini açmış olduğu online satış platformu üzerinden yürüten Biletix, bazı şehirler içerisinde bulunan bayilik üzerine açılan noktalar üzerinden de bilet satışlarında bulunmaktadır. Sinema, konser, tiyatro, bale, opera, spor gösterileri gibi onlarca kategori içerisinde açılan etkinlikler organizatörler tarafından duyurulmakta ve binlerce kişi tarafından satın alınmakta. Kurumsal bir çatı altında toplanmaları nedeni ile yönetim konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayan şirket, bilet satış konusunda Türkiye’nin en büyük oluşumu olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Şirketin Avrupa ve global ayağındaki diğer şirketleri de yollarına emin adımlarla devam ederek dünya etkinlik piyasasını tek elden yönetmeyi, insanları sosyalleştirmek adına efor sarf ettiklerini söyleyebiliriz.


Biletix – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Biletix Genel Müdürlük Adres: Ayazağa Mah. Ayazağa Yolu Çelik İş Merkezi B Blok No:3 Sarıyer / İstanbul
Biletix Müşteri Hizmetleri: 0216 556 98 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir