Bim Market müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Bim Market müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi olan ve kısaca BİM olarak adlandırılan kuruluş ülkemiz içerisinde indirimli mağazacılık gerçekleştiren en büyük perakende zincirlerden birisi olarak gösterilmekte. Bu yıla kadar mağaza sayısı bakımından bu alanda lider olarak gösterilirken en yakın rakibi mağaza sayısı bakımından üstünlüğü ele geçirmiştir. Ciro oranında halen en büyük perakende kuruluş olarak gösterilmesi başarısının devam ettiğini göstermekte. Kuruluşu 1995 yılına dayanmakta olup ilk etapta 21 mağaza ile başladığı belirtilmekte. Kurulduğu yıldan bu yana hedefi tüketim ve gıda ürünlerini en uygun fiyattan satın alıp yine en uygun fiyatlarla raflara dizmek olan kuruluş bunu oldukça güzel bir şekilde başarmış olup tüketicilerine kalitesi yüksek ürünler ulaştırmayı başardı.

Türkiye’de ilk olarak başlattığı yüksek oranda indirim başta hem kendi ürünleri için geçerli olmuş hem de aktüel adı altında özel firmalardan kısa süreli temin ettiği ürünler için de geçerli olmuştur. 1997 yılında tamamen kendilerine ait olan ve privatelabel alanında Türkiye’nin ilk özel markası Dost Süt’ü piyasaya sürmüş ve müşterilerin beğenisine sunmuştur. Tahmin ettiği gibi oldukça hızlı bir şekilde tüketilen süt, bu alanda birçok kişinin beğenisini kazanmış ve günümüzde dahi en çok tüketilen süt markası olarak listelerde yer almayı başarmıştır. Her yıl büyüme hedefini oldukça yüksek tutan BİM; 2017 yılı itibari ile 6,000’den fazla mağazaya ulaşmış olup her geçen gün mağaza açmaya devam etmekte.

Şirket, mevcut hisselerinin yalnızca %38,92 oranını kendisine ayırırken %71,02’lik kısmı tamamen halka arz etmeyi uygun görmüştür. Yurt içerisinde aktif olarak mağazacılığa devam ederken Fas’ta 354, Mısır’da ise 238 mağaza açarak büyüme hedefini global Pazar üzerinden yürütmeye çalışmaktadır. Bununla beraber iletişim alanında da çalışmalar gerçekleştiren BİM, 2012 Avea ile bir ortak çalışma yürütmüş ve alt yapılarını kullanarak BİMCELL adı verdiği GSM firmasını hayata geçirmiştir. 2017 yılı itibari ile 2 milyon aboneye ulaşacak olan şirket, gıda ürünleri kadar GSM ürünlerini de indirimli olarak sunmaya çalışmaktadır. En yakın rakibi mağaza sayısı ile reklamını yaparken BİM sadece uygun fiyat avantajları ile ilgili reklam çalışmaları yürütmekte.


Bim Market – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0850 254 44 44


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir