Bimeks müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Bimeks müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

1990 yılında Akgiray ailesi tarafından kurulan Bimeks, ülke içerisindeki teknolojik faaliyetlerinin gelişmesine büyük oranda katkılar sağlamış, sağlamaya devam etmektedir. Teknoloji alanında perakende satışları başlatan şirket, başta telefon ve bilgisayar ürünlerinin kullanılmasına, kullanımlarının yaygınlaşmasına olanak sağlamıştır. Zamanla beyaz eşya ve elektronikli ev aletleri satışına da girerek bu alan ile ilgili tek bir şirket olma yolunda ilerlemektedir. Bu alanda varlığını ispatlamak amacı ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsasına giriş yapan şirket, perakende hizmet veren kuruluşlar arasında bir ilke imza atmayı başarmıştır. 1016 yılı itibari ile Türkiye’nin neredeyse tüm şehirlerinde mağaza açmayı başarmış olan şirket, Mağaza sayısını 100’ün üzerine çıkarmayı başarmıştır.

2016 yılı verilerine göre yıllık cirosunu 1 milyar TL üzerine çıkartan şirket, ilk mağazasını açtığı dönemlerde sadece telefon satışları gerçekleştirmekteydi. Bilgisayar satışlarının ülkemizde başlaması ile birlikte bu alanda da satışlar başlatan şirket, sırası ile fotoğraf makinesi ve laptop gibi ürünlere de ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Ürünler, perakende olarak satılmasından dolayı birçok şirket ve mağazaya oranla oldukça ucuz fiyatlara satılıyor olması yükselişi büyük oranda geliştirmiş ve değiştirmiştir. Şu an akıllı telefon, bilgisayar, televizyon, olmak üzere birçok ürünün satışını gerçekleştiren Bimeks, ortaklık konusunda en büyük pay halka açmıştır. Şuan hisselerinin yaklaşık %95 gibi bir oranı halk tarafından satın alınmış olup şirket üzerinden gelirler elde etmeye çalışmaktadırlar.

Bimeks, mağazacılık faaliyetlerinin tamamını yurt içerisinde yürüterek teknoloji alanındaki tüm ürünlerin en son hallerini sunmaya çalışmakta. Kurumsal çözüm hizmetlerinin yanında teknolojik ekipmanlar konusunda da oldukça profesyonel çalışmalar yürüten şirket, bilişim alanında da nitelikli personeller yetişebilmesi adına eğitim ve öğretim alanında da faaliyetler yürütmektedir. Teknosa, Vatan, MediaMarkt gibi rakiplerinin bulunmasına karşın yaptığı anlaşmalar sayesinde ürünleri daha ucuza satıyor olması satış rakamlarının oldukça yükselmesine olanak sağlamakta. Bimeks bünyesinde satılan ürünlerin tamamı garantili ve tamamının orijinal olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.  Kazançlarının neredeyse büyük bir bölümünü reklam ve şube açımına harcayan şirket, önümüzdeki yıllarda oldukça büyük bir şirket haline gelebileceğini söyleyebiliriz.


Bimeks – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Barbaros Mah. Sütçüyolu Cad. Tuğmaner İş Merkezi No:62 Yenisahra Ataşehir / İstanbul – Türkiye
Telefon: 0850 222 50 22


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir