Biruni Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Biruni Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

2014 yılı içerisinde Dünya Eğitim Vakfı tarafından kurulan Biruni Üniversitesi, ismini ünlü Türk bilim insanı Ebu Reyhan El-Biruni’den alarak kurulmuştur. Faaliyetlerinin tamamını sağlık alanında gerçekleştiren bu üniversite, ülke içerisine büyük eksiklik olarak gösterilen nitelikli sağlık personeli sorununa profesyonel bir yaklaşım sergileyerek çözümler getirmektedir. Bilimin Gerçeği sloganına sahip olan kuruluş, başta yönetim kadrosu olmakla birlikle akademik personelinin tamamını sağlık alanında büyük gelişmeler meydana getiren kişilerden oluşturmayı tercih etmiştir. Lisans bölümleri, Ön Lisans bölümleri ve Enstitülerin tamamını ülke içerisinde eksik olarak görülen hususlar üzerine tasarlanmış olup ilk mezunlarını vermesi durumunda oldukça başarılı dönemler meydana getireceği düşünülmekte.

Biruni Üniversitesi, ülke içerisinde bulunan sağlık sorunlarına araştırmacı bakış sergileyen, katma değer oluşturabilecek ve sorunlara bilimin el verdiğinde müdahale edebilecek nitelikli personeller yetiştirmeyi kendisine amaç olarak belirlemiştir. AR-GE ekipleri ülke ihtiyaçlarını tespit ederek eğitim müfredatlarında çeşitli düzenlemeler yaparak son sistemlere karşı kendilerini uyumlu hale getirmeye çalışmaktadır. Üniversitenin yerleşkesi Topkapı’da bulunduğunu ve şehrin birçok noktasından ücretsiz servisler kaldırıldığını söyleyebiliriz. Öğrenciler için eğitimin yanında birçok sosyal olanaklar geliştiren kurum, beş yıldızlı konsepte sahip yurtları ile tam anlamda öğrencilerinin bakımlarını eksiksiz yerine getirmeye çalışmakta. Kurum kendi hakkında çok fazla bilgi paylaşmadığından dolayı aktarabileceğimiz bilgi sayısı da oldukça kısıtlı olabilmekte. Biruni Üniversitesinde yer alan bölümlerden kısa da olsa bahsedecek olursak;

* Tıp Fakültesi
* Eczacılık Fakültesi
* Diş Hekimliği Fakültesi
* Sağlık Bilimleri Fakültesi
* Doğa Bilimleri Fakültesi

Olmakla birlikte 30’dan fazla ön lisans programına sahiptir. Ülke içerisinde en gelişmiş sağlık üniversitesi olma unvanını kuruluşunun 2. Yılı almış olup kısa sürede birçok öğrenci tarafından tercih edilmeyi başarmıştır. Tercih yapan öğrencilerin başarı durumlarına göre burs olanakları sağlayan Biruni Üniversitesi, alım kontenjanının yaklaşık %50 gibi bir kısmını ücretsiz olarak başarılı öğrencilere ayırmaktadır. Kendisine ait sağlık kuruluşlarından staj olanakları sunan üniversite, öğrencilerin iyi ve başarılı olarak yetişebilmesi için tüm gücünü kullanabilmektedir. Yeni tercih dönemlerinde rehberler eşliğinde üniversitenin artı ve eksi yönlerini düşünerek tercih yapabilir ve bu kuruluş içerisinde eğitimleri tamamlayabilirsiniz.


Biruni Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: 10. Yıl Caddesi Protokol Yolu No: 45 Topkapı / İstanbul – Türkiye
Telefon: 444 8 276 (BRN)
Faks: 0212 416 46 46


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir