Collezione müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Collezione müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türkiye’nin hazır giyim alanında önde gelen şirketleri arasında gösterilen Collezione, Ekrem Akyiğit tarafından 1987 yılında İstanbul’da kuruldu. İstanbul merkezli bir zincir olan şirket, ismini İtalyancadan almış olup koleksiyon anlamı taşımaktadır. 1987’de başlayan kuruluşu gerçekleştiren şirket, aynı yıl mağaza açarak faaliyetlerine hız kazanmadan başlamıştır. İstanbul Bakırköy’de açılan ilk mağaza perakende alanında başlangıç yaratmış olup dünya markası olma yolunda ilerlemenin başlangıcını oluşturmuştur. Aynı yıl hiç hız kesmeden Almanya’ya da şube açan Collezione, yurtiçi faaliyetlerini yurtdışı faaliyetlerine eşdeğer olarak yürütmektedir. Standartlardan uzak olarak benimsediği büyüme 2017 yılına kadar sürmüş olup sürmeye de devam etmekte.

Başta Suudi Arabistan olmak üzere Gürcistan, Azerbaycan ve Kıbrıs gibi ülkelerde 40’ı geçen mağazası bulunan Collezione, yurtdışında oldukça saygın, kaliteli ve prestijli bir şirket olarak gösterilmekte. Hazır giyim alanında üretmiş olduğu ürünler özellikle genç kesimin dikkatini çeken marka kot pantolon üretimlerini geliştirmiş ve üst düzey olarak satışa sunmuştur. Ürünlerinin bazıları oldukça düşük fiyatlarla satışa sunulurken bazı ürünler piyasanın oldukça üstünde satılmakta. Burada kalite faktörünü devreye sokan şirket, bünyesi içerisinde her bütçeye uygun malzemeler bulunduğunu belirtmekte. Şu an için belirli başlı üretim devrini bitiren Collezione, hazır giyim alanında meydana gelebilecek tüm ihtiyaçları bünyesinde yer alan üretim merkezlerinde üreterek satışa sunmakta.

Diğer Türk hazır giyim markaları genel olarak yurtiçinde belirli bir mağaza sayısına ulaştıktan sonra yurtdışı şubeler açmaya çalışmaktadır. Collezione ise tam tersini yaparak bir yurtiçi şube bir yurtdışı şube şeklinde ilerleyerek büyümeye çalışmıştır. Oldukça mantıklı bir strateji uygulayan şirket bu hamlesi ile dünya üzerinde kısa sürede tanınmaya başlanmış olup ürünlerinin ticaretini kısa sürede başlatmıştır. Şubesi olmayan ülkelere ürünlerini bayiliklere dağıtarak satan şirket, popülasyon bakımından yurtdışına daha çok ürün göndermektedir. Üretim merkezlerinde çalışan 3000’den fazla personel şirketin dünya markası olabilmesi adına hergün yeni tasarımlar, yeni ürünler geliştirerek pazarlanmasına aracılık yapmakta. Yurtiçinde her şehir, her AVM içerisinde var olmaya çalışan Collezione, ülkemizin en büyük girişimlerinden birisi olarak gösterilmekte.


Collezione – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Collezione Adres: Demirkapı Mahallesi İnönü Caddesi No:48 Mahmutbey / İstanbul – Türkiye
Collezione Müşteri Hizmetleri: 0212 447 12 12


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir