D-Smart müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

D-Smart müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Dijital platform alanında faaliyet gösteren D-Smart, Doğan Holding bünyesinde 2006 yılında kurulmuştur. Dijital alan ile beraber TV hizmeti veren şirket, Türksat 3A ve 4A uyduları üzerinden yaparak ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır. En önemli çalışmaları arasında MTV Türkiye ve Nickelodeon Türkiye kanallarının yayın haklarını devralarak 2011 yılına kadar yayın yapmış sonrasında bu kanalların Digiturk’e devredilmesine karar vermiştir. Spor alanında belirti bir kitle elde eden D-Smart, kendi spor kanalı olan Smart Sporu 2011 yılı sonunda hayata geçirerek sahip olduğu kitleye değer verdiğini göstermiştir. Digiturk gibi abonelik sistemi ile çalışan D-Smart, özel bir şifreleme sistemi kullanarak sadece abonelerinin hizmetlerinden yararlanabilmesinin önünü aralamıştır.

Yayınları konusunda yediden yetmişe herkesin ilgisini çekebilecek paketler oluşturması aslında yükseliş kazanmasına katkı sağlamıştır. Sinema ve Diziler başta olmak üzere Belgesel, Çocuk, Eğlence, Spor, Müzik üzerine olan onlarca kanal izleyicilere keyifli dakikalar oluşturabilmek adına özenli bir şekilde düzenlenmektedir. Yayın hakları konusunda başarılı adımlar atan D-Smart, yaptığı antlaşmalar sonucunda geçtiğimiz yıl EPL başta olmak üzere Formula 1 yayın haklarını satın alarak izleyicileri ile bir araya getirmeyi başarmıştır. Bünyesinde yer alan InvestigationDiscoveryXtra HD ve Discovery World kanallarıyla yaptığı görüşmeler sonucunda anlaşmalarına son vermiş ve kanal listelerinden çıkarma kararı almıştır. Bunun üzerine InvestigationDiscoveryXtra HD ve Discovery World kanalları Digiturk ile anlaşama sağlayarak faaliyetlerini 2015 yılından itibaren Digiturk bünyesinde sürdürme kararı almıştır.

Yaptığı görüşmeler sonucunda Premier Lig’in ülkemizdeki yayın haklarını 3 yıllığına satın alan şirket karşılaşmaları HD kalitesinde izleyicileri ile bir araya getirmekte. Dijital Platformlar içerisinde en fazla HD kanal sahibi olan D-Smart, bu alanda en büyük yatırımlar yapa şirket olarak gösterilmekte. Şirketin dijital alandaki çalışmaları sadece D-Smart ile bağlı kalmamış olup internet üzerinden yayın yapan BluTV ile taçlandırıldığı da gözlemlenmiştir. Türkiye’nin ilk internet dizilerinin çekilmesine katkı sağlayan platform, birçok izleyicinin eş zamanlı keyif almasının önünü aralamıştır. D-Smart, önümüzdeki yıldan itibaren HD kanal sayısını 100’ün üzerine çıkartarak bu alanda büyük bir başarı elde etmeyi amaçlamaktadır.


D-Smart – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
D-Smart Genel Müdürlük Adres: DOĞAN TV CENTER 100.Yıl Mah. Melda Sk. No:1 Bağcılar / İstanbul – Türkiye
D-Smart Müşteri Hizmetleri: 0850 266 0 266


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 1