Dicle Edaş Elektrik (Dedaş) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Dicle Edaş Elektrik (Dedaş) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

TEK olarak bilinen Türkiye Elektrik Dağıtım kurumu 1990 yılında özelleştirme kararı almış, bunu sonucunda birçok alt kurum meydana gelmiştir. TEDAŞ, TEAŞ gibi 2 ayrı anonim şirket ülke içerisindeki elektrik dağıtımını üstlenen 2 ayrı özel şirket olarak kurulmuş olup tüm ülkede faaliyet gerçekleştirebilecek kadar gelişmiş olamadıklarını ifade etmiştir. Bununla beraber birçok özel kurum ve şirket, enerji alanında Türkiye’nin ihtiyaçlarını giderebilmek adına birçok çözüm önerileri sunmuş ve bu alanda da çalışmalar ürütmeye karar vermiştir. Bu bağlamda 1990 yılında kurulan Dicle Edaş, kendi bölgesindeki tüm sorumlulukları yerine getirerek %100 bir kullanım hakkı oluşturmaya çalışarak çözüm önerileri sunmaktadır.

İnternet üzerinden abonelerine hizmet veren Dicle Edaş, istek ve öneri adı altında gelen talepleri inceleme altına almaktadır. Müşteri hizmetleri daima olarak aktif olmakla birlikte herhangi bir kesinti ya da arıza olması durumunda çözüm önerileri getiren şirket, tüketicilere görmek istedikleri değeri yansıtabilmekte. Dicle Edaş, şu an için Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Siirt şehirlerinde dağıtım gerçekleştirmekte olup abone sayısı bir milyonun üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Doğu olarak tabir edilen bölgede hizmet vermeye çalışan şirket, belirli aralıklarla kaçak ya da yasadışı kullanım ile mücadele etmek durumunda kalmaktadır. Bölgede yaşayan kişilerin dikkati ve ihbarı ile tespit edilen kaçak kullanımlar bakım ve onarım ekipleri tarafından anlık olarak ortadan kaldırılmakta.

Dicle Edaş Elektrik Dağıtım, her yıl belirli aralıklarla denetçi firmalar tarafından denetlenmekte olup hizmetinin boyutlarını hissettirmeye çalışmakta. Aktif olarak bulunduğu bölgede Diyarbakır başta olmak üzere Şırnak, Siirt’e kadar tüm altyapı ve hat çalışması kendisine ait olup bu alanda yatırımlar gerçekleştiren ender şirketlerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Dicle Edaş, öz yatırımını tamamen kendisinden kazanmakta olup herhangi bir şekilde başka kişi ya da kurumlar tarafından desteklenmemektedir. Sahip olduğu tam otomasyonlu internet sitesi aracılığıyla abonelerine meydana gelebilecek elektrik kesintileri hakkında önceden bilgi veren şirket, olumsuz olarak aniden meydana gelebilen durumlar için ise 24 saat vardiya bekleyen özel ekipleri şehirlerin belirli noktalarına konuşlandırmaktadır.


Dicle Edaş Elektrik – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Karabaş Şanlıurfa Yolu üzeri 3. Km Kayapınar / Diyarbakır – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0412 280 86 30


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir