Digiturk müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Digiturk müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

1999 yılında kurularak hayatımızın birçok köşesinde yer alan Digiturk, sayısal alanda yayın gerçekleştiren bir dijital platform olması ile ön plana çıkmakta. Kanalın popüler olmasına etki eden en önemli unsurlar arasında Süper Lig maçlarının yayın haklarını elinde bulundurarak izleyicileri ile buluşturması olarak gösterilmekte. Şirketin ilk sahibi olan Çukurova Holding kanalı 2013 yılına kadar yönetmiş, meydana gelen borçlarını ödeyemediği gerekçesi ile TSMF tarafından el konulmuş, 2015 yılında dünyanın en büyük yayıncı kuruluşlarından olan beIN Media Group’a satılmıştır. Digiturk, sadece Super Lig maçların yayını yapan bir kanal, şirket değildi. Bünyesinde 200’den fazla kanal bulunan Digiturk, her alanda izleyicilerin ilgisini çekebilecek kanal ve içerikler oluşturarak özel bir kitle oluşturmayı başarmış, bu başarısını geliştirerek sürdürmeye devam eden bir şirket olarak çalışmalara devam etmektedir.

Digiturk, yayın alanında ülkemizde birçok ilke imza atmış bir şirket olarak da gösterilmekte. Türkiye’de ilk olarak 4K HD kalitesinde yayını 2014 yılında gerçekleştiren şirket, televizyonculuk alanında diğer şirketlere de örnek olacak davranışlar göstermeye çalışmıştır. Galatasaray ile Beşiktaş maçında ilk kez 4K yayını 2014 yılında aktif eden şirket 2016 yılında Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbi karşılaşmasında da ilk kez VR yayını yapması ile ön plana çıkmaktadır. Kanalın sunmuş olduğu olanaklar ve eğlence dünyasından faydalanmak isteyen kişiler her yıl belirli bir ücret ödemek kaydı ile Digiturk’e abone olabilmektedir. Özel bir uydu alıcısını evlerine getirip kullanabilen kişiler hizmetlerini aylık olarak da alabilmekteler.

Ücretli bir abonelik sistemine sahip olan Digiturk, güvenlik konusunda ciddi yatırımlar harcayarak kendisini geliştiren bir şirket olduğunu göstermektedir. Bu sayede abone olmayan kişilerin sistemlerine girişini engelleyen önlemler getirmesi uzun bir süredir dijital alanda lider konumda yer almasına katkı sağlamıştır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere Çukurova Holding’in TMSF’ye olan borçları nedeni ile şirkete el konulmuş ve belirli bir süre sahipsiz olarak işletilmiştir. Yapılan ihaleler sonucunda Katar’lı medya ortağı beIN Medya, şirketin tüm hakları ile beraber satın alarak ülkemizde faaliyetleri bünyesine katarak sürdürmeye başlamıştır.


Digiturk – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Digiturk Genel Müdürlük Adres: Abbasağa Mah. Sungurlar İş Hanı No:45 Kat: 1-2-3 Beşiktaş / İstanbul – Türkiye
Digiturk Müşteri Hizmetleri: 0212 473 73 73


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir