Dominos Pizza müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Dominos Pizza müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Uluslararası pizza dağıtımı konusunda globalleşen Dominos, ABD merkezli bir şirket olarak karşımıza çıkmakta. Geçmişi 1960’lı yıllara kadar dayanan şirket, Thomas Monaghan tarafından kurulmuş, günümüzde faaliyetlerine ailenin torunları devam ettirmeye çalışmaktadır. 2017 yılı verilerine göre dünya üzerine 75 ülke de aktif olarak bulunmaya çalışan Dominos, 15,000’e yakın şubesi ile pizza alanında büyük farklılıklar meydana getirmeye çalışmaktadır. 2004 yılında mevcut hisselerinin tamamını halka ibraz eden şirket, o dönemki verilere göre 4,6 milyar dolar şirket değerine sahipti. Bu veriler göz önüne alındığında Dominos ABD içerisinde ki pizza şirketleri arasında 2. Sırada yer almış, bu hamlesi ile şirketleşme potansiyelinde büyük artışlar meydana getirmiştir.

Dominos, dünya üzerinde evlere servis imkanı veren pizzacılar arasında ilk sırada yer almakta olup bu konudaki çalışmalarına büyük oranda önem vermektedir. Ülkemiz içerisinde de büyük reklam ve tanıtım faaliyetleri ile yer alan şirket, ortalama olarak gece 02:00’a kadar açık olmakta olup kurye sistemi ile evlere kadar gönderim olanağı oluşturmaya çalışmakta. Bir pizza siparişinin sisteme düşmesi ile beraber en geç 45 dakika içerisinde teslim etmeyi kendisine vizyon olarak yerleştirmiş olan şirket, bu hamlesi ile ülkemiz içerisinde en sevilen pizzacı olarak gösterilmekte. 2016 yılından bu yana medya yüzü olarak Seda Sayan ile anlaşma yapan Dominos, daha fazla kişiye ulaşabilmek adına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

Şube sistemini Franchising sistemi ile yürüten Dominos, ABD dışında en çok şubelerinin bulunduğu ülkeleri şu şekilde belirtmektedir; Hindistan, İngiltere, Avustralya ve Türkiye olduğunu ifade etmektedir. Şirket, dünya üzerindeki 10,000. Şubesini İstanbul Kağıthane içerisinde açarak bu şubeye özel birçok olanak tanınmasına aracılık etmiştir. Dünya üzerinde bir ilke imza atacak olan şirket, pizza siparişlerinin daha hızlı ulaşabilmesi amacı ile Drone ile gönderim sistemini aktif hale getirmiştir. Şu an için belirli ülke ve bölgelerde test edilen bu teknoloji, olumlu etkiler meydana getirmesi durumunda aktif olarak bulunduğu tüm ülkelerde uygulanmaya çalışılacaktır. Bu gibi etmenlere baktığımızda pizza sektörüne oldukça değer verdiğini görebiliriz.


Dominos Pizza – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Dominos Pizza Genel Müdürlük Adres: Büyükdere Caddesi No:245 USO Center Maslak / İstanbul
Dominos Pizza Müşteri Hizmetleri: 444 33 22


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir