Ege Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Ege Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

20 Mayıs 1955 yılında kurularak eğitim ve öğretim alanında farklılıklar meydana getirileceği düşünülen Ege Üniversitesi, bölgesinin ilk, Türkiye’nin ise dördüncü üniversitesi olarak gösterilmekte. Eğitim yapısı ve şekli bakımından oldukça başarılı olarak gösterilen üniversite, tercih zamanları ülkemizdeki en çok tercih edilen kurumlar arasında ilk sırada yer almakta. İzmir’in birçok şirin ilçe merkezinde kampüsleri bulunan Ege Üniversitesi, ana kampüsünü Bornova içerisinde 3,500 dekar genişliğinde oldukça büyük bir arazi üzerine kurulmuştur. Üniversite eğitimi konusunda almış olduğu radikal kararlar bu alanda birçok ilke imza atmasına olanak sağlamış, Dünya üzerinde isminden bahsedilmesine katkı sağlamıştır. Üniversitenin sahip olduğu istatistiklerden bahsedecek olursak;

Ege Üniversitesi içerisinde öğrenim gören öğrenci sayısı 2017 yılı analizlerine göre 65,088 olarak gösterilmekte. Son yapılan üniversite seçme sınavı ile gelen yeni öğrenciler ile bu sayının 70,000 civarlarına yaklaştığı tahmin edilmekte. Toplamda 15 fakülteye sahip olan kurum, 9 enstitü, 36 araştırma ve uygulama merkezi, 10 meslek yüksekokulu ve 6 yüksekokuluna sahiptir. Kampüsleri içerisinde son teknolojik gelişmelere sahip modern kütüphaneler, sosyal tesis imkanları, açık ve kapalı spor salonları, açık ve kapalı yüzme salonları, alışveriş merkezi, sergi ve toplum merkezleri gibi öğrencilerin eğitim ve öğretimi ile sosyalleşmelerine olanak sağlayabilecek her türlü imkan ve olanak sağlanmıştır. Şehir merkezi içerisinde olan üniversite aynı zamanda şehrin güzelliğini ve canlılığından da etkilendiği gözlemlenmiştir.

1955 yılında ilk kuruluşun gerçekleştiği dönemde Tıp Fakültesi ve Ziraat Fakültesi ile yoluna başlayan Ege Üniversitesi, bugün lisans ve ön lisans eğitimi alınabilecek her alanda uzman eğitim vermektedir. 2016 yılında Leiden tarafından yapılan açıklamalara göre Dünyanın en iyi Üniversiteleri sıralamasında Ege Üniversitesi 482. Sırada gösterilmiştir. Bu sıralamaya ülkemizden 3 adet üniversite girmiş olması ve birisinin Ege Üniversitesi olması başarısının dışarıdan görülebilmesine büyük oranda katkı sağlamakta. Akademik verilerde Türkiye’nin en büyük üniversitesi olarak gösterilmesi, öğrenci yetiştirmede konusuna verdikleri önemi göstermekte. Bölümlerin puanlarına baktığımızda birçok üniversiteden daha yüksek puanlar talep ederek sadece başarılı öğrencileri kabul etmesi başarı oranını yükseltmek istediğini göstermekte.


Ege Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Ege Üniversitesi Adres: Ege Üniversitesi Kampüsü Bornova / İzmir
Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon: 0232 388 10 19


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir