Enerya müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Enerya müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

STFA Holding tarafından temelleri atılan Enerya, başta doğalgaz dağıtımı olmak üzere elektrik dağıtımı ve yenilenebilir enerji kaynakları üzerine çalışama gösteren alanındaki en büyük şirketler arasında yer almakta. Kurulduğu yıldan itibaren Türkiye’deki enerji piyasasına yön vermek isteyen şirket, kendisine ait altyapı oluşturabilmek adına sermaye arayışlarına girmiş ve bu bağlamda hisselerinin %30 gibi bir kısmını İsviçre’ye ait bir finans kurumuna devretmiştir. Bugün itibari ile 10 yurtiçi şehirde doğalgaz dağıtımında bulunan şirket, kısmi olarak elektrik dağıtım alanlarına da girmekte olup yenilenebilir enerji alanlarında da çalışmalar yürütmeye çalışmaktadır. Özel bir şirket olan Enerya, doğalgaz dağıtımı konusunda alanının en büyük şirketi olarak gösterilmekte.

Enerya, başta Antalya olmak üzere Aydın, Konya, Çorum, Niğde, Erzincan, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Denizli, gibi şehirlerde doğalgaz dağıtımında bulunan şirket, toplamda 1 milyondan fazla aboneye sahiptir. Gaz ticareti baz alındığında ülkenin en aktif ve en büyük şirketi olarak gösterilen Enerya, faaliyetlerini ülke içerisinde bulunan tüm notalara taşımak istemekte. Güneş enerjisi, rüzgartribünü gibi alanlarda da çalışmalar gerçekleştiriyor olması ileri dönemlerde de enerji alanında faaliyet gösteren bir şirket olmasına olanak sağlayacak. Enerya, diğer enerji dağıtım şirketlerine oranla faaliyetlerinin tamamını öz yatırımları ile kendi ayaklarının üzerinde durarak gerçekleştirmekte. Kuruluş aşamasında iken almış olduğu yabancı sermaye, ilk etap için oldukça güzel çalışmaların ortaya çıkmasına olanak sağlamıştır.

Enerya, sadece konutlar için hizmet sunmayıp büyük ticari alanlara da doğalgaz dağıtımı gerçekleştiren firmalar arasında yer almakta. Meydana gelen şirket büyümesini ülke vatandaşları ile kutlamak adına birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren şirket, yatırımlardan ziyade ülke içerisinde var olan durumları değiştirebilmek adına çalışmalar yürütmektedir. 1 milyondan fazla olan abone sayısı şirketi herhangi bir şekildebozmamış, her tüketici onlar için eşit olduğu verilen hizmetlerle kanıtlanmıştır. En iyi hizmeti, modern cihazlarla tüketim olanaklarını sunan şirket, gelecek için ise oldukça güçlü çalışmalar ortaya koymaya çalışmakta. Enerya şirketi, STFA Holding’in bir iştirakı olarak kurulmasına rağmen sektör içerisindeki gelişimi ve kazanımı, asıl şirketten daha büyük ve daha kazançlı bir şirket olmasına olanak sağlamıştır.


Enerya Elektrik – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Genel Müdürlük Adres: İçerenköy Yeşilvadi Sokak No:6 Ataşehir / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 8 429


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 2