Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

İstanbul’un gözde vakıf üniversiteleri içerisinde yer alan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, birçok vakfın ortak girişimi ile 2010 yılında kurulmuş ve aynı yıl eğitim ve öğretime başlamıştır. Üniversitenin kuruluşunda görev alan vakıflar listesine gelecek olursak; Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı, Nurbanu Valide Sultan Vakfı, Sinan Ağa Bin Abdurrahman Vakfı, Hatice Sultan Vakıfları kuruluş sırasında görev alarak oldukça gelişmiş bir eğitim kurumunun meydana gelmesine olanak sağlamıştır. Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı, üniversitenin kuruluş yılı olan 2010 yılı baz almayarak Bakanlıklar Genel Müdürlüğüne yaptığı başvuruda üniversitenin kuruluş tarihini 1471 olarak değiştirilmesini istemiştir. Kabul edilen bu karar resmi olmasa da kayıtlarda okulun kuruluş tarihinin 1471 gösterilmesine olanak sağlamıştır.

2016 yılı verilerine göre 7 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul ve 6 enstitü sahibi olan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, yenilikçi ve uzman kadrosu ile 6 yıldır öğrenci yetiştirimine devam etmekte. İstanbul’un 6 farklı noktasında bulunan yerleşke merkezleri, öğrencilerin ulaşım yönünden sıkıntı çekmemelerini ve rahat bir ortam içerisinde eğitim alabilmelerinin önünü açabilmek için özellikle araştırıp tasarlatıldığı dile getirilmiştir. Fatih semtinde bulunan Rektörlük binası, tüm akademik işlerin yürütüldüğü merkez olarak gösterilmekte olup herhangi bir eğitim ve öğretim alanı bulunmamaktadır. Öğrencilerine daime araştırma ve bilim yolunda ilerlemelerini isteyen Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, çağdaş bilgiyi en doğru şekilde öğrenerek gelecekte de en güzel şekilde öğretebilecek bir nesil ortaya çıkarmak istemektedir.

Üniversitenin kuruluşunda 5’e yakın vakfın bulunması söz sahibi sayısında karmaşıklıklar meydana getirebilmekte. Bir dönem rektör konusunda sıkıntı çeken Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, idari olarak oldukça kısa bir süre Boğaziçi Üniversitesine bağlı kalmış olup atamalar sonucunda kendi özgürlüğüne kavuşmuştur. Aktif öğrenci sayısı 10,000’den fazla olup bugüne kadar birçok öğrenciyi iş dünyasına kazandırmak için çeşitli çalışmalarda bulunmuştur. Genellikle tıp fakültesinde vermiş olduğu eğitimler ile tanınması, bu alanda oldukça güçlü kadrolar oluşturmasına olanak sağlamıştır. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, güncel program sayılarında artış getirdiği 2018 eğitim döneminde oldukça iddialı çalışmalar yürüteceğini dile getirdi.


Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Rektörlük – Fatih Yerleşkesi: Zeyrek Mah. Büyükkaraman Cad. No:53 Fatih / İstanbul – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0212 521 81 00
Faks: 0212 521 84 84


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir