Fizy müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Fizy müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Ercan Yaris tarafından 2008 yılında kurulan Fizy, müzik ve video izlenme servisi olarak planlanmıştır. 2009 yılında New York Times gazetesinde yeni yıl içerisinde ziyaret edilmesi gereken 3 internet adresinden birisi olarak gösterilmesi projenin kısa süre içerisinde milyonlarca kişiye ulaşmasına olanak sağlamıştır. Sade bir tasarıma sahip olan site basit bir kullanım olanağı sunmasından dolayı birçok kişi tarafından benimsenmiş, birçok kişinin ilgi odağı haline gelmiştir. 2011 yılında Mashable ödüllerine aday olarak gösterilen Fizy, birçok kişinin ortak kararı sonucunda Dünyanın en iyi müzik servisi ödülünü kazandı.Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜYAP) şirkete 2010 yılında bir telif hakkı davası açtı.

Açılan dava içerisinde MÜYAP’ın yayınlanan eserlerin telif bedellerini ödemediği iddia edilmişti. Telif ödemesi yapılmayan eserler üzerinde hak iddia etmeye başlayan MÜYAP, konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığının inceleme başlatmasını istedi. Yapılan inceleme ve değerlendirme süreçlerinin tamamlanması ile Fizy haksız görülmüş, erişiminin engelleme kararı alınmasına karar verilmiştir. 1 yıl gibi bir süre kapalı kalan platform, gerekli görüşme ve telif davaları ile ilgili konularda yetkili merciler ile anlaşmalar yaparak Fizy’nin tekrar açılmasına olanak sağlanmıştır. 2011 yılında açılan internet adresi Ercan Yaris tarafından daha fazla yönetilemeyeceği gerekçesi ile ortak aranmaya başlandı. ReklamZ İnteraktif Reklam Ajansı şiretin %40 hisselerini satın alarak bu alanda çalışmalar yürütmeye başladı.

2012 yılında kullanıcılarının müzik ve video izlemeleri için değişik proje arayışlarına giren Turkcell, Fizy’nin çalkantıda olmasını fırsat vererek hisselerinin tamamını satın almak için teklifte bulundu. Uzun süren anlaşma sürecinin sonunda projenin tüm yapım ve yayın haklarını satın alan Turkcell, projeyi baştan aşağı kendi bünyesinde yönetiyor. Öyle ki Fizy internet adresini yurt dışı ziyaretlere kapatan şirket, ziyaretçilerinin tamamının ülkemizden gelmesini istiyor. Video ve müzik izleme kategorisi içerisindeki projeler içerisinde yerli olmasından dolayı daha da ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Fizy üzerinden video ve müzik dinlemek ücretli olup Turkcell abonelerine daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Bazı dönemlerde ücretsiz olan platform en başarılı girişimler arasında gösterilmektedir.


Fizy – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Fizy Genel Müdürlük Adres:
Fizy Müşteri Hizmetleri: http://fizy.com/#!/iletisim


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir