FLO Ayakkabı müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

FLO Ayakkabı müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Temelleri 1960 yılında küçük bir atölyede atılan FLO, bugün Türkiye’nin en büyük ayakkabı üreticisi ve satışı konumunda yer almaktadır. Perakende alanındaki liderliğini koruyan şirket aylık ortalama olarak 4 milyon ayakkabı satışı gerçekleştirerek her alanda kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek üretimler gerçekleştirmekte. Ayakkabı atölyelerinde 7,000, satış mağazalarında ise 30,000’e yakın kişi çalıştıran FLO, istihdam alanında da ülkemizin en büyük şirketleri arasında yer almakta. Mağazacılık alanında oldukça erken bir dönemde giriş yapan şirket yurt içerisinde 400, yakın bölgelerde bulunan ülkelerde ise 50’den fazla mağaza açarak faaliyetlerini oldukça geniş alanlara yaymaya çalışmakta. Sadece sneaker konseptine sahip mağaza sayısı 65 olan şirket, birden çok marka ile yaptığı anlaşmalar sonucunda spor mağazası olarak da anılmaya başlanmıştır.

FLO, mağazalarında sadece kendi üretimi olan ayakkabıları satmayıp aynı zamandaKinetix, Lumberjack, Polaris, Dockers, Butigo gibi sektör içerisinde lider konumda olan markaların da ürünlerini anlaşmalı fiyatlar üzerinden sunmaktadır. Ziylan Holding bünyesinde yer alan FLO, yurtiçinde hedeflediği büyüme noktasına ulaşması ile beraber hedeflerinin bir kısmını yurtdışı faaliyetlere ayırmıştır. Bu karar neticesinde ilk yurtdışı mağazasını 2015 yılında açarak kendisi için oldukça önemli bir olayın temellerini atmıştır. Şu an aktif olarak Suudi Arabistan, Azerbaycan, İran, Arnavutluk, Ürdün, Kosova, Kazakistan, Gürcistan, Irak gibi ülkelerde 50’den fazla mağazası bulunmakta olup her geçen gün mağaza sayısını artırmaya devam etmektedir.

FLO, Avrupa üzerinde büyümeyi oldukça farklı stratejiler ile yürütmeye çalışmaktadır. Bu bağlamda ilk olarak İtalyan ayakkabı devi olan Lumberjack markasını 2012 yılında satın alarak bu marka adında üretimlerini Avrupa’da sürdürerek büyümeye çalışmaktadır. 2016 yılında ise Almanya’nın en büyük ayakkabı üreticilerinden birisi olan Reno şirketini Almanya’nın en büyük yatırım fonu ile beraber satın alarak markanın gelişimini ve büyümesini sağlamaktadır. Bu girişimleri sayesinde Avrupa’da da söz sahibi olan FLO, sahip olduğu üretim merkezleri sayısında da ciddi artışlar meydana getirmiştir. Sahip olduğu ayakkabı tabanı fabrikası günde 120,000 çift taban üretmekte olup şirketin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak fazlalıklarının satışları üzerinden gelir de elde edebilmekte.


FLO Ayakkabı – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
FLO Ayakkabı Merkez Adres: Taşocağı Caddesi No:24 Bağcılar / İstanbul – Türkiye
FLO Ayakkabı Müşteri Hizmetleri: 0850 290 3 356


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir