Haliç Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Haliç Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından 1998 yılında faaliyete geçirilen Haliç Üniversitesi, vakıf üniversiteleri arasında geçmişi en uzun süreli olan kurumlar arasında yer almaktadır. 1998 eğitim öğretim dönemi içerisinde Tıp Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Su Ürünleri Yüksekokulu, gibi bölümlerle başlamış olup program sayısını ve akademik kadrosunu her geçen yıl artırarak devam ettirmeye çalışmıştır. Bölümler ile ilgili kararlar tamamen öğrenciler ile beraber yapılan görüşmeler sonucunda verilmekte olup yönetim ekibinin bağımsız hareketleri kesinlikle bulunmamaktadır. Vakıf üniversiteleri konusunda farklı bir bakış açısı getirmiş olması öğrencilerine ve mezunlarına büyük oranda yansımalar meydana getirmiştir.

Şu an için 31 adet lisans bölümü, 11 adet ön lisans bölümüne sahip olan Haliç Üniversitesi, öğrencilerinin %70 gibi bir bölümünü burslu olarak okutmaya çalışmaktadır. Doktora ve yüksek lisans programları dahil olduğu andan itibaren toplamda 11,000 öğrenci sahibi olan üniversite eğitim programları ile beraber öğrenci sayısını giderek artırmayı amaçlamaktadır.  Belirli aralıklarla yaşanılan sorunlar üniversitenin genel yapısına etki etse de öğrenime ve öğrencilere herhangi bir etki meydana getirmemektedir. 2016 yılı içerisinde YÖK, yaptığı araştırmalar sonucunda Haliç Üniversitesi yöneticilerinin görevlerini yerine getiremediği kararını alarak üniversitenin yönetim faaliyetlerini durdurma kararı almıştır.

Bu karar sonucunda öğrenciler kendilerini etkileyen bir durumolup olmadığını araştırırken yapılan bir başka açıklama ile garantör üniversite olan İstanbul Üniversitesi yetkililerin Haliç Üniversitesi ile de ilgileneceği belirtildi. Bu açıklama sonucunda Mütevelli Heyeti başkanlığına geçici süreliğine de olsa atanan İstanbul Üniversitesi rektörü görev ve sorumluluklarını başarı ile yerine getirmeyeçalışmıştır.6 kampüse sahip olan haliç Üniversitesi, faaliyetlerini yukarıda da belirttiğimiz gibi 31 adet lisans, 11 adet ön lisans programları ile beraber 5 fakülte, 1 konservatuar, 3 Yüksekokul, 4 Meslek yüksekokul ve 3 Enstitü ile sürdürmeye çalışmaktadır. Akademik çalışmalara önem veren kuruluş, sahip olduğu enstitü içerisinde nitelikli bilim insanları yetiştirebilmek adına büyük çalışmalar yürütmeye çalışmaktadır. Yeni tercih döneminde öğrencileri bekleyen Haliç üniversitesi, başarı dolu gelecekler vat etmektedir.


Haliç Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 82 Beyoğlu / İstanbul – Türkiye
Telefon: 444 25 42 – 0212 924 24 44
Faks: 0212 999 78 52


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir