Halkbank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Halkbank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

1933 yılında kurularak Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında toplumsal kalkınmaya destek olmak isteyen Halkbank, toplumun yaşadığı sorunlara karşı desteklerini esirgemeyen en önemli özel kurumlar arasında yer almakta. Başta özel kuruşlar olmak üzere esnaf, küçük işletmeler ve vatandaşlar için sunmuş olduğu kredi olanakları, ülkenin en zor durumda olduğu zamanlarda bir ilaç gibi gelerek gelişimlerin hız kazanmasına olanak sağlamıştır. 1938 yılında başlayan Halk Sandıkları girişimi 1950 yılına kadar sürdürmüş olan Halkbank, sandıklar aracılığı ile vatandaşlara kredi olanakları sağlarken bu tarihten itibaren şube açma istediğine girmiş olup faaliyetlerini şubeler adı altında yürütme kararı almıştır.

1964 yılında edinmiş olduğu sermayeleri oldukça güzel değerlendiren Halkbank, personel sayısını artırarak oldukça hızlı ve bir çalışma temposu kazanarak mevcut kredi hacmini birkaç katına çıkararak 81 ilde faaliyetler gerçekleştirmeye başlamıştır. Kredi olanaklarını hiçbir zaman kesmeyen şirket, başta esnaf ve çiftçilerin güven duydukları en sağlam bankalardan birisi olarak gösterilmelerine olanak sağlamıştır. Günümüzde Türkiye’nin en prestijli şirketleri arasında ilk 10’a girmeyi başaran banka, dünya üzerinde de oldukça saygın olarak gösterilmekte olup birçok yatırımcı tarafından paralarının emanet edilebileceği alanlardan birisi olarak gösterilmekte. 2017 yılında alınan bir karar sonucunda mevcut hisselerinin yaklaşık %51 gibi bir oranı Türkiye Varlık Fonuna devreden banka Üreten Türkiye’nin bankası sloganını kullanmaktadır.

Halkbank, bankacılık alanında oldukça büyük çalışmalar atmış, ülke genelinin tamamında şube açabilen nadir kuruluşlardan birisi olarak anılmaya başlanmıştır. 1000’e yaklaşan şube sayısı Türkiye’nin 81 ilinde hafta içi her gün hizmet vermekte olup müşterilerine olabildiği kadar iyi bir hizmet vermeye çalışmakta. Toplam 19,000 personeli bulunan bankanın ülke geneli içerisinde 3,750’ye yakın ATM’si de bulunmakta. 2016 yılında yaptığı çalışmalar sonucunda Balkanlar ülkelerine şube açılışı gerçekleştiren şirket gerek gurbette yaşayan Türk vatandaşlarına gerekse yabancı müşteriler edinebilmek adına birçok çalışmalarda bulunmakta. Kuzey Kıbrıs içerisinde de faaliyetleri bulunan Halkbank, yakın bir zamandan itibaren yurtiçinde verdiği destek kadar hizmetlerinin bir kısmı yurtdışı operasyonlar içinde artıracağını belirtmekte. Yurt dışı faaliyetleri ile edinmiş olduğu yeni sloganı “Halk İster Halkbank Yapar” birçok kişi tarafından benimsenmiş olup kararlarını değiştirmelerine büyük oranda katkı sağlamıştır.


Halkbank – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Barbaros Mahallesi, Şebboy Sokak No:4 34746 Ataşehir / İstanbul – Türkiye
Halkbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 400 veya 444 0 400


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir