H&M Giyim müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

H&M Giyim müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Asıl adı Hennes&Mauritz olan hazır giyim şirketi faaliyetlerine ilk olarak 1947 yılında İsvişçre’de start vermiş, kısa sürede dünyanın en prestijli markalarından birisi haline gelmiştir. ErlingPersson tarafından kurulan şirket, İsveççe de kadınlar için anlamına gelen Hennes kelimesini marka adı olarak kullanmış ülke içerisindeki faaliyetlerini ilk olarak bu isim üzerinden yürütme kararı almıştır. Kadınlara yönelik bir dizi hazır giyim üretiminde bulunan şirket, 1968 yılında büyüme kararı almış, bu amaç doğrultusunda MauritzWidfoss isimli bir av malzemeleri dükkanı satın alarak hizmetlerini erkekler üzerine de yoğunlaştırma kararı almıştır. İsviçre’de başlayan macera sırası ile Norveç, Danimarka, Almanya sınırları içerisinde genişlemeye başlaması global adımların daha büyük adımlarla atılması yönünde kararların çıkmasına olanak sağlamıştır.

1988 yılından bu yana Avrupa pazarı içerisinde birçok ülkede hazır giyim alanında tercih edilen markalar arasında ilk sıraya kadar yükselen H&M, hazır giyim alanında ihtiyaç duyulabilecek her ürünü piyasalara en kaliteli bir şekilde uygun fiyatlar ile sunmaya çalışmaktadır. Kıyafet ürünlerinin yanında iç giyim alanına da giriş yapan şirket, bu hamlesi ile gelirlerini büyük oranda artırmayı başarmış, Pazar payı içerisinde büyük yer edinmeyi başarmıştır. Daha iyi bir hizmet vermek amacı ile her geçen gün yeni bir şube sayısı açan şirket dünya üzerinde birçok şehre giriş yaparak bulunduğu bölgelerdeki en büyük girişimlerden birisi olma yolunda ilerlemektedir.

H&M şirketi şu an için aktif olarak 45 ülke içerisinde 2,500’e yakın mağaza ile işleyişlerini sürdürmeye çalışmaktadır. Üretim, pazarlama, piyasaya araştırma gibi birçok birimi bulunan şirket toplamda 95,000 kişi çalıştırmaktadır. Bu rakam neredeyse ülkemizde bir şehir sayısına eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz. İstihdam alanlarına baktığımızda birçok kişiye iş olanakları sağlaması şirketin en güzel olanaklarından birisi olarak gösterilmekte. Ülkemiz içerisinde de yer alan H&M kısa süre içerisinde yüzlerce şube açarak binlerce yeni ürünün ülkemiz içerisinde satılmasına olanak sağlamıştır. Daha çok alışveriş merkezleri ve işlek ana caddeler içerisinde yer alan mağazalar görülmemiş tasarımlara, ilginç vitrin ürünlerine sahip olmalarından dolayı ilgi çekici olarak görülmekte.


H&M Giyim – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
H&M Giyim Genel Müdürlük Adres: H & M Hennes & Mauritz AB Mäster Samuelsgatan 46A SE -106 38 Stockholm / İsveç
H&M Giyim Müşteri Hizmetleri: 0850 390 29 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir