HP müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

HP müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Teknoloji alanında yer alan devasa firmalardan birisi olarak gösterilen HP, 1939 yılında Kaliforniya’da kurulmuştur. Başta bilgi işlem firması olarak bilinen şirket, son zamanlarda baskı sistemleri olmak üzere sayısal görüntülenmelere olanak sağlayan donanım parçalarının üretimlerini de sağlayabilmektedir. Sahip olduğu hizmet, eşitliliği bu kadar ile de kalamayıp yazılım ve güvenlik alanında da çalışmalar yürütmektedir. Sağlık, Eğitim ve hükümetler üzerine sağladığı profesyonel çalışmalar irili ufaklı tüm tüketicilere de açık olarak sunulmaktadır. Bilişim alanının bugüne kadar gördüğü en büyük şirketlerden birisi olarak da gösterilmesi başarısının boyutlarına büyük oranda katkı sağlamaktadır. Şirketin kurucuları olan William Hewlett ve David Packard öğrencilik yıllarında tanışmış olup HP’yi kurarken henüz üniversiteden mezun olmamışlardır.

1939 yılında bir oto garajında kurulan HP, çalışmalara yalnızca 538 dolar sermaye ile başlamıştır. Şirketin ilk ürünü bir hassas bir ses osilatör olmuş olup ilk müşterileri Disney olmuştur. Disney, HP’nin ilk ürünü olan ses osilatöründen 8 adet almış olup Fantasia filmlerinde kullanmıştır. Bu girişim HP’nin tanınmasına, ilk büyük gelişme almasına olanak sağlamıştır. Üniversiteden hoca desteği alan şirket global alana atıldığı ilk günü kuruluş tarihi olarak kabul edilmekte. 1947, resmi olarak şirketin kabul ettiği kuruluş tarihi olarak kabul edilmekte. Sony ve Japonya’da bulunan şirketlerle anlaşma yaparak büyümek isteyen şirket, 1966 yılında dünyanın ilk mini bilgisayarı üretti. Bununla beraber bilimsel araştırmalarda kullanılmak üzere hesap makinesi gibi özelliği bulunan bir bilgisayar geliştirmiş ve bu ürün üzerinden oldukça yüksek kazançlar elde etmeyi başarmıştır.

1980 yılına kadar bilgisayar üretiminde bulunan şirket, bu tarihten itibaren bilgisayarlarda kullanılmak üzere lazer mürekkep püskürtmeli ilk yazıcıyı geliştirdi. İnternet üzerinden bilgi ve geliştirmeleri paylaşabilmek adına HP.com’u satın aldı. Bu satım, dünya üzerinde satışı ilk gerçekleştirilen 9.alan adı olarak gösterilmekte. 1990 yılına kadar yazıcı ve bilgisayar gelişimleri üzerine çalışan şirket, dünyanın ilk modern masaüstü ve dizüstü bilgisayarların gelişimine imza atmıştır. Bugün baktığımızda bilgisayar ve bilgisayar donanımları konusunda oldukça başarılı olan HP, dünyanın en güçlü ve en büyük şirketleri arasında yer almayı başarmıştır.


HP – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Saray Mahallesi Dr.Adnan Buyukdeniz Caddesi No:4 Umraniye / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 0 307


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir