İGDAŞ müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İGDAŞ müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Gökyüzüyle Arkadaş sloganı ile faaliyetlerine 1986 yılında başlayan İGDAŞ, İstanbul’da etkinlik göstermekte olup doğalgaz dağıtımını ve işletimini sağlamak ile yükümlü gösterilmekte. Şirketin kısaltması olan İGDAŞ genel adı ile İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş. olup yönetimi içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İETT şirketlerinin ortak girişimleri sonucunda ortaya çıkmıştır. Şirketin yönetiminde %94,46 hissesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi söz sahibi iken İETT sadece %5,46 hisse oranına sahiptir. Oldukça düşük hisselerde birkaç grubunda ortaklığının bulunmasına karşın aktif olarak piyasalarda söz sahibi olmadıkları ifade edilmekte. Bünyesinde 6000’den fazla çalışanın bulunduğu şirket, ilk doğalgaz dağıtımını 1992 yılında başlatmış olup müşterilerini Kadıköy’den elde etmiştir.

1992 yılında başlayan gaz dağıtım işlemleri günümüze kadar devam etmekte olup neredeyse İstanbul’un geneline yayılmıştır. Bu alanda birçok özel dağıtım şirketinin bulunmasına karşın resmi kurum ve kuruluşlarla desteklenmesi İGDAŞ’ın popülerleşmesine olanak sağladı. 30 yıldan bu yana bu alan içerisinde olması birçok yatırımlar gerçekleştirmelerine de olanak sağladı. İstanbul’un başından sonuna kadar altyapısını komple değiştirerek modern doğalgaz iletim tesisleri kurması özellikle kış ayalarında herhangi bir sıkıntı ya da olumsuzluğa karşın büyük önlemler aldığını belirtmek istiyoruz. Tamamen alt yapısını kendisi tarafından oluşturduğu sıklıkla bu alanda faaliyet gösteren şirketlere belirtilmekte. İGDAŞ A.Ş. günümüzde müşteri ya da kullanıcı sayısını paylaşmayan ender kurumsal şirketler arasında yer almakta.

Geçtiğimiz günlerde yapılan çalışmalar sonucunda listelerde ilk sırada kalmayı başaran şirket, bünyesinde çalışan kişilere oldukça değer vermektedir. Şu an için çalışan kişilerin %42’si alanında uzman ve profesyonel eğitimler alarak bulundukları konumlara getirildiğini söyleyebiliriz. Bunun dışında personellerinin %48’i lise kalan %10’luk dilim ise ilköğretim mezunu olarak yer almakta. İstihdam alanında her kurumdan personel alan şirket, gelişimleri devam ettiği sürece genişlemelerini sorunsuz ve sıkıntısız olarak devam ettirmekte. İsbank ve İstanbul İmar A.Ş. son zamanlarda yaptığı görüşmeler neticesinde temsili hisseler alarak şirket gelişimlerine ortak olmuştur. En çok ihtiyaç duyduğu sermaye konusuna bu şekilde çözüm önerileri getiren şirket, dağıtım alanında çizgisini bozmadan bir ilerleme kat etmeye çalışmakta.


İGDAŞ – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Kazım Karabekir Cad No:4 Alibeyköy / İstanbul – Türkiye
İgdaş Müşteri Hizmetleri: 0212 499 11 11
İgdaş Çağrı Merkezi: 153


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 2