IKEA müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

IKEA müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Mobilya alanında uluslararası bir çalışma yürüten IKEA, 1943 yılından kurularak bugünün dünya devlerinden birisidir. İsviçre merkezli şirket, mobilya alanında dünyanın en büyük oluşu olarak gösterilmekte. Ev ve ev aletleri konusunda 12,000 ürün çeşidi kataloğuna sahip olan şirket, her alanda bulunabilecek ürünleri içeriğinde barındırmakta. IKEA, ürünlerle üretimleri kendisi yapmayıp bu alanda yetkili firmalarla anlaşarak tamamen kendisi için ürünler üretmelerini istemektedir. Üretilen ürünlerin tamamı demonte olarak satılarak hacimsel olarak daha az alan kaplamaları ile ön plana çıkmaktadır. Monte etme işlemini alıcılara bırakan şirket, ürünlerin maliyetlerini, nakliye işlemlerini ve stoklama işlemlerini de bu şekilde düşürmeye çalışmaktadır. IKEA; ürünlerinin üretimi sırasında doğrudan katkılarda bulunarak kaliteli çıkışlar yapmasını sağlamaktadır. Fiyatlara yansıyan ürün durumları, şirketin bugün dünya markası haline gelmesine olanak sağlamakta.

IKEA, IngvarKampradtarafından 17 yaşında kurulmuş bir şirkettir. İlk başlarda bölgesel olarak sadece kendi kasabasında başlayan satışlar, mantıklı hareketler sonucunda büyümüş ve kalitesinin tüm dünyaya yansıtmaya başlamıştır. Aralık 2016 yılı verilerine göre toplam 50 ülkede mağazası bulunan firmanın faaliyetlerinin büyük bir bölümü Avrupa, Amerika, Kanada ve Asya ülkelerinde olduğunu söyleyebiliriz. 50 ülkede bulunan 450 mağaza standart bir şekilde kurulmakta olup tasarımlarından yerleşime kadar IKEA merkezden gelen yetkililerce oluşturulduğunu söyleyebiliriz. IKEA mağazalarında bulunan standartlar ile ilgili bilgi verecek olursak;

Dünya üzerinde bulunan 450 IKEA mağazasının tamamında cafe ve restoran bulunmaktadır. Müşterilerin yoğun ve yorgun geçen alışverişleri sonucunda acıktıklarını düşünen şirket, İsveç dünyasının en ünlü yemeklerini bir araya getirerek oldukça geniş bir menü oluşturmayı başarmıştır. Yiyecekler, bölgesel kültürlere göre çeşitlendirip değişikliğe uğratabildiği de görülmektedir. Mobilya ürünlerinin yanında ev aletleri için gerekli olabilecek ekipmanlara da sahip olan şirket, son yıllarda ürünlerin yüksek fiyatı ile ön plana çıkmakta. Bazı ürünlerde kaliteden ziyade marka adını kullanan şirket, rakiplerine oranla neredeyse 2 kat fiyat artışında bulunması müşteri kaybına da neden olmakta. Mağazaları doğrudan ziyaret edebilir, ürünler ile ilgili bilgileri yetkililerden alarak bilgi sahibi olabilirsiniz. 2017 yılından itibaren mağaza sayısını artıracak olan şirket, ülkemizdeki faaliyetlerini artırmaya çalışmaktadır.


İkea – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No:62 Ümraniye / İstanbul – Türkiye
Telefon: 444 4 532 – IKEA Çağrı Merkezi


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir