İnstagram müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İnstagram müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Akıllı telefonlar üzerinden internet bağlantısı aracılığıyla fotoğraf, video ve hikaye paylaşımını sağlayan Instagram, dünyanın en büyük ikinci sosyal medya uygulaması olarak gösterilmekte. Platform içerisine yüklenilen resim ya da videolar anlık olarak birden çok sosyal medya uygulaması içerisinde paylaşılmakta olup resimlere Instagram içerisinde bulunan onlarca renk filtresi eklenebilmekte. İlk olarak 2010 yılında İOS uygulaması olarak yayına alınan Instagram, KevinSystorm ve Mike Krieger tarafından geliştirilmiştir. Kısa süre içerisinde gelen talepleri değerlendiren yapımcılar Android ve üçüncü parti yazılımlarla birçok cihazdan kullanılabilme olanağına sahiptir. 2012 yılına kadar standart bir halde ilerleyen uygulama bir anda 100 milyon kullanıcıya erişip şirketin sosyal medya alanındaki varlığını netleştirmiştir.

2014 yılı sonunda elde edilen verilere göre Instagram 300 milyon kullanıcı barajını açarak kendi içerisindeki rekoru egale etmeyi başarmıştır. Bugün geldiğimiz noktada sadece Android içerisinde 1 milyardan fazla indirmeye sahip olmakta. Nisan 2012 ayında meydana gelen yükseliş platformu bir anda yatırımcılar tarafından desteklenmesine olanak sağlamıştır. Facebook, yaptığı görüşmeler sonucunda Instagram’ı 13 çalışanı ile beraber 1 milyar dolara satın almıştır.2012 yılından bu yana gelen güncelleştirme ve gelişmelerin tamamı Facebook ekipleri tarafından gerçekleştirilip olup kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Kullanım olarak sadece akıllı telefonlar üzerinden yönetilebilen alan bilgisayar üzerinden sadece paylaşılan resim ve fotoğrafların görülebilmesine olanak sağlıyor.

Eğer bir kişi kendisine ait resim ve videoları bu platform içerisine yükleyerek arkadaşları ile paylaşmak istiyorsa öncelikle akıllı telefonuna uygun uygulamayı indirilerek gerekli kurumları tamamlamaları gerekiyor. Son zamanlarda uygulama içerisine getirilen filtre özellikleri, fotoğrafların bambaşka bir görünüm kazandırarak profesyonellik kazandırmaktadır. Bu gibi özellikler, oluşumun kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirilmesine olanak sağlamıştır. Eski sahipleri halen şirket içerisinde CEO ve geliştirici olarak yer aldığını, kodlama aşamasında tek yetkili olduklarını söyleyebiliriz. Facebook, SnapChat uygulamasını satın alamadığı her gün özelliklerini taklit ederek kendi kullanıcılarının da hizmetine sunmaya çalışmakta. 1 Milyar barajını geçen ilk 20 uygulama arasında yer alan Instagram, gelecek yıllarda da popülerliğini koruyarak alanında lider olabilmek özelliklerine sahip olacak.


İnstagram – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: San Francisco Kaliforniya / ABD
Destek: https://help.instagram.com
Not: Telefon ile destek ya da iletişim bulunmuyor. Üstteki yardım kısmından ulaşabilirsiniz.


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 4