İSKİ müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İSKİ müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak hayatımıza giren İSKİ, 1981 yılında bireysel olarak kurulmuş olmasına karşın 1984 yılında alınan bir karar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine alınmıştır. İlk kurulduğu yıllarda kullandığı idare ve merkez binasını da değiştiren kurum, eski binasını oldukça güzel bir şekilde değiştirmiş, yerine büyük bir meydan, park ve zemin altında bulunan otopark inşa etmeye başlamıştır. Konumuza tekrardan dönecek olursak; İSKİ’nin görevleri başlıca olarak,

  • İstanbul şehir merkezi başta olmak üzere sınırları içerisinde bulunan tüm noktalara içme suyu temin etmek.
  • Gün içerisinde meydana gelen atık suları toplayarak bu suların arıtımını sağlayarak tekrardan dönüşümünü sağlamak.
  • Bağlı bulunduğu bölgeler içerisinde bulunan su havzalarını koruyarak etkinlik göstermelerine olanak sağlamak.
  • Az sayıda bulunan dereleri korumak ve ıslah etmek olduğunu söyleyebiliriz.

Su ve Kanalizasyon alanında hizmet veren İSKİ, İstanbul sınırları içerisinde etkinlik göstermeye çalışmaktadır. Eyüp’te bulunan genel merkez içerisinde 7000’e yaklaşan kişi çalışmaktadır. Son gelen güncellemelere göre hizmet alanı 5 bin 490 kilometrekare olan İSKİ, toplamda 6 milyon 275 bin 421 aboneye hizmet vermeye çalışmaktadır. Son yapılan çalışmalar sonucunda 20,000 km şebeke uzunluğuna sahip olan kurum 2017 yılı içerisinde toplamda 2 milyon 775 bin 976 metreküp su dağıtımında bulunmuştur. Özellikle İstanbul gibi 15 milyonluk bir şehre su dağıtmakla yükümlü olan şirket kaynak bakımından büyük araştırmalar ve uğraşlar yerine getirmek durumundadır. İstanbul bölgesinde bulunan barajlarda doluluk oranını %50’den aşağıya indirmeyen kurum aynı zamanda 18 adet içme suyu arıtma tesisine sahibidir.

İSKİ bünyesinde yer alan su deposu sayı 140 olup her yıl artarak herhangi bir acil durumda kullanılmak üzere saklanmaktadırlar. İSKİ bünyesinde yer alan su kaynaklarının %60 gibi bir bölümü Anadolu yakasında yer almaktadır. Anadolu yakasının tüketim oranı %40 olmasına karşın artan %20’lik oran Avrupa yakasının kullanımına aktarılmaktadır. Su kaynaklarını korumak adına büyük tedbirler alan şirket, İstanbul bölgesinde yaşayan kişi ya da kişilerin sıkıntı yaşamaları için büyük emek verilmekte. İSKİ, verdiği hizmetler ile diğer şehirlerde bulunan su idarelerine de örnek olmuştur.


İSKİ – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
İSKİ Genel Müdürlük Adres: Güzeltepe Mahallesi Alibey Caddesi No:25 Eyüp / İstanbul – Türkiye
İSKİ Müşteri Hizmetleri: 185


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir