İstanbul Aydın Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde 2007 Mayıs ayında eğitim ve öğretim için temellerini atarak bu alanda çalışmalar yapmaya başlamıştır. Bu alanda yabancı olmayan yöneticiler, 2003 yılında temellerini atmış oldukları Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu ile çalışmalarını bir araya getirmiş ve ortaya oldukça büyük bir kampüs çıkarmışlardır. Şu an için doktora, yüksek lisans, lisans, ön lisans programlarında eğitim veren İstanbul Aydın Üniversitesi, çağdaş ve modern bir eğitim sisteminin oluşması adına büyük çalışmalar yürütmektedir. Bünyesinde yer alan 1500’den fazla akademisyen uluslararası kalkınmaya destek verecek şekilde öğrenci yetiştirerek iş dünyası ve bilim alanının geleceğine yön vermektedir. Sadece yerli öğrenci bulunmayan üniversite, yapmış olduğu uluslararası antlaşmalar ile birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yaparak kendi öğrencilerine de yurtdışında okuma olanakları vermektedir.

2016 yılı verilerine göre İstanbul Aydın Üniversitesinde öğrenim gören öğrenci sayısı 39,000 olduğunu, bu sayı içerisinde 3500’e yakın yabancı uyruklu öğrenci bulunduğunu söyleyebiliriz. İstanbul Aydın Üniversitesi içerisinde 63 lisans programı, 125 ön lisans programı, 75 yüksek lisans programı, 30 ise doktora programı bulunmaktadır. Dünya üzerinde yer alan 500’e yakın üniversite ile yapmış olduğu anlaşmalar, öğrencilerin oldukça güçlü bir şekilde eğitilmelerine olanak sağlamakta. Aydınlık Dolu Bir Geleceğe sloganı ile çıkmış olduğu bu yolda diğer vakıf üniversitelerinden ayrılarak daima tercih edilmiş, yapmış olduğu çalışmaların meyvesini oldukça kısa bir sürede almayı başarmıştır.

Bahçelievler ve Florya’da bulunan 2 farklı kampüs, öğrencilerin tam anlamı ile vakit geçirebileceği, eğlenebileceği ve güzel bir eğitim alabileceği şekilde düzenlenmiş olup sosyal olanakları bakımından oldukça gelişmiş bir düzeneğe sahiptir. Üniversite mimarisi özel ekiplerce belirlenmiş olup özel olarak inşa edildiğini söylemek istiyoruz. Eğitimler sırasında öğrenciler, kendi alanları ile ilgili konuları yerinde deneyimleyerek canlı bir uygulama sistemi ile eğitilmektedir. Bu sayede tecrübesizlik durumunu ortadan kaldıran İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerini iş hayatına en uygun şekilde yetiştirmeye çalışmakta. Staj gibi avantajlarını öğrencilerine en iyi şekilde sunuyor olması tercih edilebilirlik oranının her geçen gün artmasına olanak sağlamakta.


İstanbul Aydın Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Halit Aydın Kampüsü No:38 Sefaköy – Küçükçekmece / İstanbul – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 444 1 428
Faks: 0212 425 57 59​


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir