İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Vakıf Üniversiteleri arasında yer alan Esenyut Üniversitesi, 2013 yılında Eğitim, Kültür ve Sağlık vakfı tarafından faaliyete geçirilmiştir. 2013-2014 eğitim ve öğretim döneminde 136 lisans, 160 ön lisans olmak üzere toplamda 296 öğrenci ile döneme başlamıştır. 4 fakülte, 4 yüksekokul ve 3 enstitüden oluşan kurum akademik personeli ve eğitim sistemi ile ön plana çıkmaktadır. Öğrencilerin daima olarak geleneklere bağlı, bilime ve insanlığa yararlı olabilecek şekilde yetiştirmeye çalışmaktadır. Ana yerleşke İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 5600 metrekare kapalı mekan üzerine kurulmuştur. İçerisinde 20’den fazla derslik, bilim ve uygulamalı araştırma merkezleri ve çizim atölyeleri bulunmaktadır.

İstanbul Esenyurt üniversitesi, henüz yeni kurulmuş olmasına rağmen bağlı bulunduğu şehrin gelişiminden büyük oranda yararlanmaktadır. Hemen hemen şehrin tüm noktalarına ulaşımın kolay olması tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Avcılar merkezden kalkan ücretsiz servisler öğrenciler kampüse kadar belirli aralıklara götürmektedir. Şehir dışından gelen öğrenciler için yurt ve modern konaklama merkezleri ayarlamaktadır. Oldukça düşük fiyatlara sahip olan modern ve lüks yurtlar, öğrenim süresi boyunca öğrencilerin tüm isteklerini karşılayabilmekte. Okul içerisinde bulunan yemekhane anlık 1000 kişiye tabldot yemek servisi verebilecek kapasiteye sahip olup içeriğinde 400 kişilik bir alan bulunmaktadır. Öğrencilerin hem kendi gelişimlerini hem de sosyal ve kültürel olaylar içerisinde yer almasını sağlamak amacı ile birçok öğrenci kulübünün açılmasına olanak sağlamıştır.

İstanbulEsenyurt üniversitesi, kendi ilçesi ya da komşu ilçelerden gelen öğrencilere doğrudan %30 burs imkanı sağlamaktadır. Artı olarak tercihlerinden ve puanlarından gelecek burslarla ücretsize yaklaşan eğitim oldukça büyük avantajlar meydana getirmekte. Bununla birlikte genel sıralama içerisinde ilk 100’den kayıt yaptıran kişilere 9 aylık eğitim süresinde 2,500 TL 100 ile 500 arasına 200 TL, 500 ile 2000 arasında giriş yapan öğrencilere ise 1000 TL tutarında nakit ödemeler gerçekleştirilmekte. Diğer burs oranları ve indirimler hakkında bilgileri tercih döneminde kılavuzlardan elde ederek öğrenebilirsiniz. Oldukça başarılı bir yönetim ve akademisyen kadrosuna sahip olması ilk mezunlarının yetiştirilmesi sırasında fark edileceği gözlemlenmekte.


İstanbul Esenyurt Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Doğan Araslı Bulv. No:79 Esenyurt / İstanbul – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 444 9 123
Faks: 0212 699 09 90


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir