İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Temelleri 1321 yılına kadar uzanan İstanbul Üniversitesi dönemin Roma eğitim kurumları ile eşdeğer özeliklere sahipti. Başta felsefe olmak üzere tıp hukuk ve edebiyat alanlarında eğitim veren kurum, İstanbul’un ilk üniversitesi olarak gösterilmekte. İstanbul Üniversitesinin kuruluş ve faaliyete geçişi ne kadar da 1933 yılını göstergede; bölge üzerinde araştırma yapan kişiler bina temellerinin İstanbul’un fethinden 1 gün sonra başlamış olduğunu söylemekte. Birçok bölge ve kaynakta üniversiteninkurucusu halen Fatih Sultan Mehmet olarak geçmektedir. 2006 yılından bu yana dünyanın en iyi 500 üniversite içerisinde yer alan ilk üniversite olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber Asya ve Pasifik bölgelerinde yer alan en iyi üniversiteler arasında ilk 100 içerisine girmeyi başarmıştır.

İstanbul Üniversitesi Cumhuriyet döneminin ilk üniversitesi olarak kabul edilmekte. Zaman içerisinde eğitim ve öğretime verdiği önem ve değer onu ülkemizin önde gelen kuruluşlarından birisi haline getirmiştir. Toplamda 110,000 lisans, yüksek lisans ve ön lisans öğrencisinin yer aldığı kurum çerisinde 5,000 akademisyen ve 7,000 öğretim elemanı bulunmaktadır. Türkiye’nin 81 bölgesinden gelen öğrenciler üniversite içerisinde bir kültürel değişimin ve kaynaşma ortamının sağlanmasına katkıda bulunmaktalar. Üniversiteden mezun olan kişiler, aldıkları eğitimi sayesinde iş dünyası içerisine daha kolay girerek istedikleri alanlarda çalışmalara başlayabilmekte. Bu konuda üniversitenin gerekli referansları kişilerin geleceklerine büyük katkı sağlamaktadır.

Üniversite okumak her öğrencinin hayatında belirli kırılmalar, değişimler meydana getirmektedir. Bu konuda okunacak üniversitenin yeri, konumu, öğrenci sayısı gibi etmenlerin oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul Üniversitesi tüm ayrıcalıkları bir araya getirerek insanların ömür boyu unutamayacakları günler geçirmelerine olanak sağlar. 100’lerce programa sahip olan üniversite, ülke içerisinde bulunabilecek tüm fakülte ve bölümlere sahip olmakta. Özellikle bilim araştırmaları konusunda yetenekli kişiler ve muhteşem bir kütüphaneye sahip olması kalitesinin hissedilmesine olanak sağlamakta. Kampüslerinin dağınık olması bir dezavantaj gibi görülürken aslında öğrencilerin İstanbul içerisinde oldukça geniş bir alana sahip olduklarını hissettirmekte. Yakın bir zamanda dünyanın en iyi 100 üniversitesi içerisine girmesi planlanan İstanbul Üniversitesi geleceğe yön veren kuruluşlar arasında gösterilmekte.


İstanbul Üniversitesi (İÜ) – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü Beyazıt / Fatih – İstanbul – Türkiye
Telefon: 0212 440 00 00 – 10046
Faks: 0212 440 00 48


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir