İzmirim Kart müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İzmirim Kart müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Toplu taşıma araçları günümüzde şehir içerisinde kullanılan en büyük araçlardan birisi olarak gösterilmekte. İzmirim Kart Artık büyükşehir, küçükşehir ayrımı olmadan ülkenin her bir yanı trafik sorunu ile mücadele etmek durumunda kalmakta olup günün büyük bir bölümünü bu sorunu nasıl atlatacakları üzerine yürütmektedir. Belediyeler, ulaşım konusunda hem tasarruf edebilmek hem de trafik konusunda büyük gelişmeler meydana getirebilmek adına toplu taşıma sistemleri hayata geçirmeye başlamıştır. İzmir belediyesi, şehir içerisindeki yoğun trafik durumunu hafifletmek amacı ile hayata geçirdiği İzmirim Kart projesi ile şehir içerisinde sistematik bir otorite oluşturmaya çalışmaktadır. İzmir’e ilk olarak gidecek ya da bölgeye yerleşecek olanların kart ile ilgili merak ettiği konulara değinecek olursak;

İzmirim Kart projesi, başta toplu taşımalar olmak üzere birçok hizmeti bünyesinde barındırarak büyük bir hizmet kanalı olarak oluşturulmuştur. Başta şehir içerisinde bulunan belediye otobüsleri olmak üzere metro ve banliyö istasyonları, vapur istasyonları gibi hizmetlerin turnike sistemlerinde geçiş için kullanılmaktadır. Kişiler, bu toplu taşıma hizmetlerinden herhangi birisine binmeleri durumunda 90 dakikalık süre içerisinde yapacağı ikinci bir vapur, metro, banliyö, belediye otobüsü gibi seyahatler için herhangi bir ücret ödemesi yapmayarak ücretsiz olarak gidecekleri istikametlere ulaşmaya çalışırlar. Aktarma ne kadar da ücretsiz olarak gösterilse de bazı araçlar için aktarma ücret talebinin de de bulunulmaktadır.

Son zamanlarda yapılan değişiklikler sonucunda İzmir Belediyesi tarafından işletilen otoparklar, teleferik, akıllı tuvaletler, buz pisti, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, İzmir Doğal Yaşam Parkı gibi hizmetlerin ödemesi de İzmirim Kart aracılığıyla yapılabilecek. Şehir içerisinde birçok nokta içerisinde bakiye yükleme merkezleri bulunan İzmirim Kart, 24 saat etkin olarak kullanılabilmekte. Gece saatlerinde aniden içerisindeki bakiye bitmesi durumunda İzmir Belediyesine ait internet adresleri üzerinden kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yaparak bakiye eklemesinde bulunabilirler. Kartlar, kişiye özel olarak alınmakta olup başkası tarafından kullanılamayacağını, kullanım durumu tespit edildiğinde kişiye ait olan kartın iptal edilebileceğini hatırlatmak istiyoruz. Bu konu hakkında çalışmalar yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşımı tek bir sistem üzerinden yürütmeye kararlı olduğunu söyleyebiliriz.


İzmirim Kart – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
İzmirim Kart Genel Müdürlük Adres: İnönü Mahallesi Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No:500 Buca / İzmir
İzmirim Kart Müşteri Hizmetleri: 0232 293 50 00


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir