İZSU müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İZSU müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İzmir içerisinde su ve kanalizasyon işlerini yürütebilmesi adına kurulan İZSU, 1987 yılından bu yana vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmetleri çatısı altında yürütmeye çalışmaktadır. İlk etapta İstanbul Su İşlerine Bağlı olarak kurulan kurum, işleyiş ile ilgili bilgileri öğrenmesi ile beraber kendi hizmetini İzmir içerisinde kurmuş, su dağıtım ve kanalizasyon işlerinden yükümlü hale getirilmiştir. Birçok belediye gibi İzmir belediyesi de İZSU’ya bazı sorumluluk ve haklar yüklemiş, hangi hizmetlerden sorumlu olduğu belirtilmiştir. Alınan kararlara göre işletme aşağıda yer alan hizmet ve sorumluluklardan yükümlü olup vatandaşlara en iyi şekilde hizmet götürmeleri ile ön plana çıkmaktadır.

  • Bakanlar Kurulu ve İZSU, tarafından belirlenen şartlara göre kurum İzmir içerisinde içme suyu ve kullanma suyu kaynakları bulmakla görevlendirilmiştir.
  • Bulunan kaynaklar havzaya dönüştürülerek koruma altına alınmalı ve her türlü güvenlik önlemleri yerine getirilmelidir.
  • Bulunan kaynaklardan alınan sular, öncelikle dezenfeksiyon işleminden geçirilerek hatlara bağlanmalı ve suyun temiz olduğuna emin olunmalıdır.
  • Belirli aralıklarla şebeke üzerinde yapılacak testler sonucunda suyun kalitesi, içeriğinde bulunan maddelerin listesi tutulmalı ve güvenirlikleri ölçmelidir.
  • İzmir içerisinde şehrin tamamına hizmet verebilecek tesislere açarak tesislerin denetimini, işleyişlerini kontrol ederek vatandaşlara hangi şartlar altında hizmet götürüldüğünü gözlemlemek.
  • Şehrin merkezi ya da merkez dışı bölgelere altyapı çalışmaları götürmek, var olan altyapıları modern hale getirmek.

Bu gibi hizmetler İZSU tarafından vatandaşlara sağlananlar arasında yer almaktadır. Abonelik gibi işlemleri şubeler üzerinden halleden birim, ödeme gibi işlemler başta olmak üzere teknik arıza, bakım, onarım gibi hizmetlerini hem internet üzerinden hem de çağrı merkezleri üzerinden 24 saat boyunca alabilmektedir. İZSU, alanında uzman personeller ile çalışabilmek adına personelleri ya kendisi yetiştirmekte ya da birebir inceleyerek almaktadır. 2017 yılı içerisinde İzmir altyapısında komple değişikliğe giden kurum, iyi bir hizmet vermeye çalışırken belirli bölgelere belirli aralıklarla kesintiler yaşatmıştır. Su kesintileri günümüzde minimuma kadar inmişken meydana gelen en ufak bir kaza durumu bir bölgenin hatta bir şehrin tamamen bağlantısız kalmasına neden olabilmekte. Meydana gelen arıza durumlarının ne olduğunu, kesintilerin ne kadar süreceğini İZSU internet adresinden öğrenebilirsiniz.


İZSU – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
İZSU Genel Müdürlük Adres: Cumhuriyet Bulvarı No:16 Konak / İzmir- Türkiye
İZSU Müşteri Hizmetleri: 185 veya 444 40 35


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir