Kâtip Çelebi Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Kâtip Çelebi Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Katip Çelebi Üniversitesi köklü üniversitelerden biridir. Türkiye’nin İzmir’inde 2010 yılında kurulan Katip Çelebi Üniversitesi eğitim-öğretimini günümüzde hala sürdüren üniversitelerdendir. Katip Çelebi Üniversitesi İzmir’deki 4. devlet üniversitesi olarak biliniyor. Katip Çelebi Üniversitesi’nin ilk rektörünün adına baktığınızda Prof. Dr. Galip Akhan olduğunu görüyorsunuz. Katip Çelebi Üniversitesi’nin ilk rektörlüğünü yapan Prof. Dr. Galip Akhan atanan ilk rektör olarak bilinirken, Katip Çelebi Üniversitesi’nin Havaalanı Şoesi Caddesi, Numara: 33, Daire: 2 Çiğli / İzmir’de olduğunu görüyorsunuz.

Kuruluş tarihi 14 Temmuz olarak bilinen Katip Çelebi Üniversitesi, bölgedeki Gediz Üniversitesi’nden sonra en yakın üniversite olduğu için tercih edilmiştir. Çünkü Gediz Üniversitesi bir vakıf üniversitesiyken Katip Çelebi Üniversitesi bir devlet üniversitesi olarak o bölgeye kurulmuştur. Bu da Katip Çelebi Üniversitesi’ni bölgenin gözde üniversitelerinden biri haline getiren etkenlerden yalnızca bir tanesi olarak bilinir.

2011-2012 yılları arasında eğitim vermeye başlayan Katip Çelebi Üniversitesi ilk öğrencilerini Tıp ve Sağlık alanlarında almaya başlamış ve ilk derslerini de Tıp ve Sağlık alanında vermeye bağlayan üniversitelerden biri olmuştur. Hal böyle olunca bölgede bir sağlık hizmeti verilen kurum yapılmıştır. Adı da Çiğli Aydınlıkevler Sağlık Yerleşkesi’dir. Daha sonra İslami, Beşeri ve Sosyal Bilimler fakültelerini açmaya başlayan Katip Çelebi Üniversitesi ilk zamanlar belediye ile anlaşmalı olarak belediyenin hizmet verdiği binalardan da kullanmıştır. Başlarda sağlık, tıp alanında öğrenci yetiştiren üniversite sonraları bölgenin sosyal durumuna ağırlık vermiş ve genel alanda öğrenci yetiştiren bir üniversite halini almıştır. Katip Çelebi Üniversitesi’nin geçmişten günümüze gelişim serüvenine baktığınızda yerleşim konusunda sıkıntılar yaşadığını fakat bunları bölgenin belediyesi ile aralarında hallettiğini görürsünüz.

Başlarda on adet fakültesi bulunan üniversite, sonradan on iki adet fakülteye sahip olmuştur. 2010 yılında on iki adet üniversiteye sahip olan Katip Çelebi Üniversitesi’nin üç de enstitüsü bulunmakta ve bu enstitülerin dışında bir de bir yüksekokul, üç yüksekokul ve sekiz merkezi olduğu bilinmektedir. Katip Çelebi Üniversitesi attığı adımlarla akademik ve idari olarak kendini tamamlamaya, yenilemeye ve değişmeye devam etmektedir. Geçmişten günümüze sürekli yenilik ve değişiklik içinde olan Katip Çelebi Devlet Üniversitesi zamanla daha iyi bir hale gelmeye de devam etmektedir.


İzmir Katip Çelebi Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Balatçık Mah. Havaalanı Şosesi No:33/2 Balatçık Çiğli / İzmir – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0232 329 35 35
Faks: 0232 386 08 88


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir