Kelime Oyunu başvuru formu ve telefon iletişim bilgileri

Kelime Oyunu başvuru formu ve telefon iletişim bilgileri

Ali İhsan Varol’un eşsiz sunumu ile ekranların en sevilen yarışma programlarından birisi olarak gösterilen Kelime Oyunu, zaman içerisine birçok kanal değiştirmesine karşın ilk gün ki izleyici kitlesini halen kaybetmemiştir. Kanal 1’de başlayan serüven sırası ile Bloomberg HT, Show TV, FOX ile sürdürülmüş en son olarak Teve 2 ekranları karşısına gelerek burada yayın hayatına devam etme kararı almıştır. Yarışma formatında değişiklik meydana getirmeyen Kelime Oyunu, ilk gün ki çizgisini koruyarak ekranların karşısında kalmaya devam ediyor. Yarışma formatından bahsedecek olursak; Her gün düzenli olarak gerçekleşen yayınlara 5 davetli kabul eden Ali İhsan Varol, yarışma formatını şu şekilde oluşturmuştur.

Yarışmaya katılan her yarışmacı, yarışma koltuğuna oturduğu andan itibaren 14 adet soru ile karşı karşıya bırakılır. Sorular, sırası ile 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10’ar kelimeden oluşacak şekilde hazırlanmaktadır. Her kelime grubu için 2 adet soru soran Ali İhsan Varol, yarışmacıların bildiği her harf için 100 puan vermekte. Toplamda 14 sorunun ye aldığı yarışma içerisinde verilen toplam sürenin 4 dakika ile sınırlandırıldığını söyleyebiliriz. Herhangi bir kelime grubunda takılan, bilemeyen yarışmacılar, sorunun cevabı için bir harf alabilmektedir. Alınan her harf o kelimeden gelecek 100 puanı götürdüğünü de eklemek istiyoruz. En çok puan toplayan yarışmacı o günü şampiyon olarak tamamlamaktadır.

Hafta içi her gün yarışmacı alamaya devam eden Kelime Oyunu, her gün için ayrı ayrı şampiyonlar çıkararak hafta sonunun daha renkli ve canlı olmasını sağlamaktadır. Cumartesi günü o haftanın şampiyonlarını bir araya getirerek büyük bir karşılaşma meydana getiren konsept 1 haftalık sürecin meydana getirdiği şampiyonu belirler. Pazar günü ise haftanın şampiyonlarını bir araya getirerek oldukça büyük bir oyun düzenlemeye çalışarak izleyicileri ekrandan uzaklaşmalarının önüne geçmektedir. Bloomberg HT ekranlarında iken meydana gele gezi olaylarını yarışmaya lanse etmelerinden dolayı bir dönem kaldırıldığını, izleyiciler tarafından gelen yoğun istek ile tekrardan ekranların karşısına geçtiğini söyleyebiliriz. Belirli dönemlerde eleştirel bazı yorumlar katması Kelime Oyunu’nun yayından kaldırılması ve tekrardan getirilmesine neden olduğunu söyleyebiliriz.


Kelime Oyunu Yarışması – Başvuru Formu ve telefon iletişim bilgileri
Kelime Oyunu Adres: Doğan TV Center Bağcılar / İstanbul – Türkiye
teve2 Kanal Telefon: 0212 413 61 00
Kelime Oyunu Başvuru Formu: https://www.teve2.com.tr/formlar/kelime-oyunu-basvuru-formu


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir