Kipa Hipermarket müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Kipa Hipermarket müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Hipermarket zincirleri arasında ön plana çıkan Kipa, 1994 yılında İzmir’de açılarak faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşu tahmin edildiği gibi bireysel kişi ya da şirketler tarafından olmayan bu zincir, İzmir’de aktiflik gösteren 100 girişimcinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Perakende zincir alanında önemli değişiklikler meydana getiren şirket daha çok şehirler içerisinde bulunan AVM içerisinde bulunmaktadır. Şirket ilk olarak ana hisselerini 2003 yılında Tesco adındaki İngiltere merkezli bir şirkete satma kararı almıştır. Tesco şirketinin elinde bulunan %95,5 hissesini 2016 yılına kadar elinde tutmuş, 2016 yılı itibari ile elindeki hisselerin tamamını Migros’a satma kararı almıştır.

Kipa, İzmir başta olmak üzere Antalya, İstanbul Ankara gibi şehirlerinde oldukça büyük mağazalara sahiptir. Sadece bu şehirlerde aktiflik göstermeyen şirket ülke içerisinde 20’den fazla şehirde 35 AVM, 175 mağaza, 5 akaryakıt istasyonu ve 1 dağıtım merkezine sahiptir. Bunlarla beraber 2009 yılında almış olduğu üretim lisansı ile elektrik üretiminde de bulunan şirket kazanç kapısını her alana yayarak büyüme hedefleri meydana getirmeye çalışmaktadır. Torbalı ilçesinde bulunan dağıtım merkezi 240,000 metrekare büyüklüğünde olup tam otomasyon sistemleri ile donatılmıştır. Bu alanda sıkıntı yaşamayan şirket, 35 adet hipermarketine doğru zamanda yeterli donanımda ürünler göndererek müşterilerini mağdur etmeme programı benimsemektedir. Medya alanında kendisini ön plana çıkarmak isteyen şirket, bugüne kadar onlarca Sivil Toplum Kuruluşu ile iş birliğinde bulunarak gerek maddi gerek manevi desteklerini sonsuz bir şekilde sunmaya çalışmaktadır.

Her ne kadar büyük bir şirket olarak görünse de Kipa eski sahipleri tarafından etkin olarak yönetildiği dönemlerde kazanç oranından ziyade zarar eden bir işletme olarak gösterilmiştir. Mağazalarını gereksiz bir büyüklükte inşa eden Kipa, yeri geldiğinde reyonlarını tam olarak dolduramamış ya da tam dolu reyonları sunabilecek müşteri bulamamıştır. Oldukça yanlış izlenen satış yöntemleri nedeni ile şirketi devretmek isteyen Tesco, yaptığı görüşmeler sonucunda işletmenin tüm haklarını 302 milyon dolar karşılığında Migros’a devretmiştir. Migros, bu alanda oldukça deneyimli ve sürekli gelişen bir firma olmasından dolayı Kipa’nın bulunduğu bu durumdan oldukça kısa sürede çıkaracağı tahmin edilmekte.


Kipa Hipermarket – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Yeni Havaalanı Cad. No:40 Çiğli / İzmir – Türkiye
Kipa Hipermarket Müşteri Hizmetleri: 444 54 72


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir