Koton müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Koton müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Hazır giyim alanında yer alan firmalar arasında gösterilen Koton, faaliyetlerini 1988 yılında İstanbul’da başlatmıştır. Sahibi Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz olduğunu, çiftin gerçekteki mesleklerinin subay ve öğretmenlikten oluştuğunu söyleyebiliriz. Günümüzde özellikle genç kesim üzerine üretmiş olduğu hazır giyim ürünleri, perakende alanında oldukça dikkat çekmiş olup uygun fiyatlarla satılmasından dolayı şirketin büyümesine büyük oranda katkı sağlamıştır. Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz, kendilerine ek gelir oluşturabilmek adına ihracat fazlası ürünleri toplayıp bunları bir mağaza altında satmaya karar verirler. Oldukça kısa bir sürede meydana gelen rağbet ve talep çiftin güzel paralar kazanmasına ve mesleklerini bırakıp bu alanda çalışmalar göstermesine neden olmuştur.

Koton, bugün geldiği noktada 10,000’den fazla çalışanı ve 550’un üzerine mağazası bulunan bir dünya markası olarak gösterilmekte. Mevcut mağazaların 330 gibi bir adeti ülke içerisinde bulunup 81 il içerisinde yaygınlaştırılarak aktif edilmiştir. Yurt dışarısında da çalışmalar gösteren Koton, 1995 yılına kadar ihracat fazlası ürünleri alarak satışını gerçekleştiriyordu. 1995 yılında maliyetleri düşürmek ve müşterilerine istediklerini yansıtabilmek isteyen şirket, kendi üretim merkezlerini kurarak perakende alanına resmi olarak büyük bir girişim başlattı. Bu çalışmaların ardından 1996 yılında globale açılmak amacı ile ilk yurt dışında bulunan mağazasını açmış, Almanya’nın Köln ilinde aktif bir mağaza kurmaya karar vermiştir. 210 adet yurt dışı mağazası bulunan Koton, 29 farklı ülkede varlığını sürdürmeye devam etmekte.

Koton, hazır giyim alanında bir dünya markası olabilmek adına 2016 yılında Paris’te bir dükkan açmaya karar vermiştir. Bulunduğu Boulevar Saint Germain caddesi dünya modasının en önemli yeri olarak gösterilmekte olup birçok markanın ilk çıkış yeri bulunduğu belirtilmekte. Bu gibi durumlar göz önüne alındığında ülkemizdeki en prestijli hazır giyim markalarından birisinin Koton olduğu görünmekte. 2018 yılı hedefleri oldukça fazla olup 1000 mağazaya ulaşmayı hedefleyen şirket, yurt içerisinden ziyade faaliyetlerini yurt dışında sürdürmek istemekte. Ülke içerisinde neredeyse her şehre 3’den fazla mağaza açmış olması müşterilere ulaşma gayesinin yerine getirdiğini bizlere göstermekte.


Koton – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Ayazağa Mah. Ayazağa Yolu Çelik İş Merkezi No:3 Sarıyer / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0850 208 71 71
Genel Müdürlük: 0212 331 33 00


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir