Lenovo müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Lenovo müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Çin, teknolojik gelişmelerin meydana geldiği en büyük merkezlerden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu ülke içerisinde oluşturulan şirketler dünya teknoloji pazarına yön vermekte olup milyarlarca dolar gelir elde ederek insanların hayatlarını kolaylaştıracak ürünler geliştirmeye çalışmakta. Bu şirketler arasında yer alan Lenovo, başta masaüstü bilgisayarlar olmak üzere dizüstü bilgisayar, el bilgisayarları, tablet ve son zamanlarda akıllı telefonlar üreterek bu cihazların donanım ve aksesuar parçaları üretmesi ile ön plana çıkmaktadır. 1984 yılında 11 mühendis tarafından kurulan Lenovo, faaliyetlerine ancak 1988 yılında başlayabilmiştir. Şirketin ana merkezi Çin içerisinde yer alıyor olmasına karşın yönetim merkezlerinden birisi ABD diğeri ise Singapur içerisinde yer almaktadır.

Dünyanın birçok merkezi üzerinde araştırma ve veri toplama merkezleri kuran şirket, tüketicilerin isteklerini toplama konusunda büyük araştırmalar yapmaktadır. Elde ettiği veriler doğrultusunda üretimlerine yön veren şirket, 2004 yılında Çin içerisindeki satın alma işlemlerinde sektör lideri olmayı başarmıştır. 2005 yılında 1,75 milyar dolara BM şirketinin ilk olarak bilgisayar bölümünü satın alan Lenovo, bilgisayar üretimi ve satışı konusunda sektör liderleri arasındaki yerini almış olduğu. 2009 yılında yapılan araştırmalara göre dünya bilgisayar satış pazarı içerisinde %28,6 Pazar payına sahip olarak 4. Şirket olarak gösterilmesi şirketin başarılı adımlar attığını bizlere göstermekte. 2010 yılında tüm ürünlerinin satışından elde ettiği cironun 17 milyar dolara yakın olduğunu bu ciro üzerinden 129 milyon dolar kazanç elde ettiği görülmüştür.

2013 yılında bilgisayar satış sektörü içerisinde büyük bir Pazar payı kazanan şirket, HP gibi büyük üretici şirketleri geride bırakarak sektör içerisinde %41 gibi bir payı elinde bulundurmayı başarmıştır. Teknoloji alanında birçok yatırımlar gerçekleştirmeyi hedefleyen Lenovo birçok alımlarda bulunarak bağlı bulunduğu sektör sayısında artışlar meydana getirmeye çalışmaktadır. Örnek olarak 2012 yılında 12.5 milyar dolara Motorola şirketini satın alan Google akıllı telefon pazarına gerekli zamanı ayıramadığından Lenovo tarafından gelen 2.91 milyar dolar teklif karşılığında Motorola’yı 2014 yılında satma kararı vermiştir. Bu girişim ile mobil alana giriş yapan şirket şu an oldukça güzel ilerlemeler kat etmektedir.


Lenovo – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Lenovo Genel Müdürlük Adres: Palladium Tower İş Merkezi Barbaros Mah. Kardelen Sok. No:2 Kat:3 Ofis No:13 Ataşehir / İstanbul
Lenovo Müşteri Hizmetleri: 0212 912 01 34 – 444 0 426


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir