MediaMarkt müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

MediaMarkt müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Gerek ülkemizin gerekse Dünyanın en büyük teknoloji mağazalarından birisi olarak gösterilen MediaMarkt, 1979 yılında Almanya’da kurulmuştur. Sektör içerisinde 50 yıla yaklaşan deneyim kazanan şirket, toplamda 15 ülkede etkin olarak faaliyet göstermekte olup 1020 adet mağazaya sahiptir. Kurulduğu günden bu yana 900 milyon müşteriye hizmet veren şirket, Dünya üzerinde 65,000 çalışana sahip olarak gösterilmekte. Teknoloji alanında popüler en iyi marka ve ürünlerini en uygun fiyatlarla sunmaya çalışan şirket, daima olarak kaliteyi ön planda tutmaya çalışmaktadır. Müşterilerine hem satış öncesinde hem de satış sonrasında üstün hizmet veren şirket, almış olduğu geri dönüşler sayesinde alanının en iyisi olarak gösterilmekte.

MediaMarkt, ilk kurulduğu yıllarda benimsemiş olduğu politikalar sayesinde bugün ki konumunda yer almaktadır. Şirket, kurulduğu ilk yıllarda küçük küçük mağazalar açmak yerine bağlı olduğu merkezlerde dev mağazalar açmayı tercih ederek rakiplerine büyük oranda fark atmaya başlamıştır. Yüzlerce kategori içerisinde binlerce ürünü satışa sunan merkezler inşa etmesi sebebi ile her geçen gün tercih edilmeye başlamış, mağazalarını daima depo büyüklüklerinde kurmaya çalışmıştır. Türkiye pazarına da giriş yapan şirket, kısa süre içerisinde 45’e yakın mağaza açarak ülkemiz içerisinde de aktiflik göstermeye başlamıştır. Zaman içerisinde hisse sahiplerinde değişiklik meydana gelen şirket, alanında da köklü birçok firmayı bünyesine dahil ederek kontrollü bir büyüme yakalamaya çalışmıştır.

1980 yılında Almanya’nın en köklü mağaza zincirlerinden birisi olarak gösterilen Kaufhof Warenhaus AGMediaMarkt şirketinin sahip olduğu hisselerin %54’ünü devralarak şirket içerisinde söz sahibi olmaya başlamıştır. 1990 yılında teknoloji alanındaki en büyük zincirlerden birisi olarak gösterilen Saturn Hansa markasının tüm hisselerini satın alarak birden büyüme yakalamayı başarmıştır. MediaMarkt’ın bağlı olduğu şirket bu satın alma girişimden sonra ismini Media-Saturn-Holding GmbH olarak değiştirmiş, Avrupa başta olmak üzere birçok ülke içerisinde yüzlerce yeni şube açma girişimleri başlatılmıştır. Media-Saturn-Holding GmbH şirketi bünyesinde yer alan diğer işletmeler olan Kaufhof Holding AG, Metro Cash &Carry, Deutschen SB-Kauf AG ve AskoDeutscheKaufhaus AG şirketlerini tek çatı altında toplayarak Metro Group’u oluşturmuş ve teknoloji başta olmak üzer birçok alanda söz sahibi olmaya başlamıştır.


MediaMarkt – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
MediaMarkt Genel Müdürlük Adres: Yeşilce Mah. Eski Büyükdere Cd. No:65 Kağıthane / İstanbul
MediaMarkt Müşteri Hizmetleri: 0850 222 1 500


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir