Metro Turizm müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Metro Turizm müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Galip Öztürk tarafından 1992 yılında temelleri atılan Metro Turizm, ülkemizin en prestijli karayolu taşımacılık şirketi olarak gösterilmektedir. Hem sahip olduğu otobüs filosu ile hem de sefer yaptığı merkezler göz önüne alındığında ülkemizin en büyü karayolu seyahat firması olarak gösterilmekte. Bünyesinde yer alan otobüslerin 415 adedi kendisine ait olup sürekli olarak yenilenerek çağa uygun bir şekilde dizayn edilmektedir. Bununla birlikle otobüs sahiplerinden araçlarını kiralayarak bünyesine dahil eden şirket toplamda 1320 adet otobüse sahip olup her geçen gün filosunu artırmaya devam etmektedir. Metro Turizm, karayolu taşımacılığında lider olduğunu göstermek adına analizlerini basın mensupları ile paylaşmış ve meydana gelen değişimleri aynı kaynaklar üzerinden paylaşmaya devam etmiştir.

2012 yılında toplamda 20 milyon yolcu taşıyan şirket, ne kadar büyük bir kitleye hizmet ettiğini bizzat göstermiştir. Bu rakam oldukça yüksek olup birçok firmanın hayallerinde yer alan bir rakam olduğunu hatta 5 6 şirketin bir yıl içerisinde taşıdığı toplam rakamın Metroya eşit olduğunu söyleyebiliriz. Sadece yurt içerisine sefer düzenlemeyen şirket, başta Almanya olmak üzere Bulgaristan, Arnavutluk, Yunanistan, Gürcistan, İran ve Azerbaycan gibi ülkelerin 70 farklı noktasına seferler düzenleyerek karayolu taşımacılığını global bir hale getirmeye çalışmaktadır. Turizm ve taşımacılık alanında şirketleşen Metro, 2014 yılında alınan bir karar ile Metro Holding çatısı altına toplanmış ve tüm yönetim yapısı Holding bünyesine bağlanmıştır.

Yurtdışı seferlerinin başlaması ile beraber 2014 yılı içerisinde 23 milyon yolcu taşıyan Metro Turizm, Türkiye İtibar Endeksi tarafından üst üste 2 yıl en itibarlı karayolu ulaşım firması seçilmiştir. 2016 yılı içerisinde 30 milyona yolcu taşıma hedefleyen şirket birçok olumsuz durum yaşaması nedeni ile bu hedefini maalesef ki yerine getirememiştir. 2016 yılı içerisinde birçok ölümlü kazaya karışan Metro Turizm otobüsleri şoför ve muavinlerinin saygısız yaklaşımları nedeni ile sosyal medya ve dijital ortamlardan olumsuz eleştiriler almıştır. Bununla beraber otobüs içerisindeki personellerin yolcular üzerine cinsel istismar girişiminde bulunmaları şirketin prestij değerini minimuma indirmiş ve sektör içerisindeki en güvenilir olmayan şirket statüsü içerisine girmesine neden olmuştur.


Metro Turizm Seyahat – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Metro Turzim Genel Müdürlük Adres: Büyük İstanbul Otogarı B4 Geçiş Bloğu Kat:3 Bayrampaşa / İstanbul
Metro Turzim Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 222 34 55


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir