Microsoft müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Microsoft müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Dünyanın en büyük bilişim ve yazılım şirketi olarak gösterilen Microsoft, hayatımız içerisinde Windows, Lumia ve Xbox gibi ürünleri ile girmeyi başarmış bir şirket olarak gösterilmekte. İki üniversite öğrencisinin bir girişimi olarak ABD’de kurulan şirket ilk etapta her ev ve her masada bir bilgisayar vizyonu ile çalışmalar meydana getirmeye çalışmaktaydı. Faaliyetlerine ilk olarak 1975 yılında piyasaya sürülen bir bilgisayar için yazılım geliştirmek olan Microsoft, bu çalışması üzerinden oldukçabüyük bir para kazanmış ve ilk uluslararası bürosunu Japonya’da açmaya karar vermiştir. 1978 yılında açılan büro, şirketin yazılım ve bilişim hizmetlerinde işler bulmasına büyük oranda katkı sağlamıştır. İki üniversite öğrencisinin çalışmaları ile başlayan girişim bugün 130,000’den fazla çalışanı bulunan global ölçekte bir şirket meydana getirmiştir.

Tahmin edildiği üzere Microsoft gelirlerinin büyük bir kısmını geliştirmiş olduğu bilgisayar sistemi üzerinden elde etmiştir. Windows 95 ile başlayan sürüm günümüzde Windows 10 ile devam etmekte olup dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi olma özelliğine sahiptir. Yıllar içerisinde sadece işletim sistemi üzerine çalışma yapmayan şirket, birçok güvenlik yazılımları geliştirmiş, oyun ve eğlence alanında oldukça keyifli gelişmeler meydana getirmiştir. Microsoft Flight Simülatör adlı uçak yönetim oyunu Dünya üzerinde büyük yankılar meydana getirmiş, gerçekçiliği sayesinde oyuncuların bir pilot gibi hissetmelerine olanak sağlamıştır. Donanım alanında tasarlamış olduğu Visual Basic, yazılımcıların ve veri tabanı üzerine çalışmalar gerçekleştiren kişilerin en büyük araçlarından birisi haline gelmiştir.

Aradan geçen 42 yıllık süre içerisinde birçok alanda çalışmalar ortaya çıkaran Microsoft, emeğinin karşılığını almış ve Dünya’nın en büyük şirketi haline gelmiştir. Şirketin sahibi ve CEO’su olarak gösterilen Bill Gates ise Dünya’nın en zengin kişisi olarak listeler içerisinde yer almayı başarmıştır. 2013 yılında ünlü telefon üretim şirketi Nokia’yı sahip olduğu patentlerin tamamı ile birlikte 7,2 Milyar dolara satın almış, bu alandaki stratejilerinde başarısızlıklar elde ettiği gerekçesi ile 2016 yılında Faxconn şirketine 350 milyon dolara satmıştır. Kurulduğu günden bu yana 200’den fazla şirket satın alan Microsoft, birçok iş kolu içerisinde faaliyetler göstermesi ile tanınan bir şirket olduğunu söyleyebiliriz.


Microsoft – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Microsoft Türkiye Adres: Levent Mah. Aydın Sok. Bellevue Residences No:7 Beşiktaş / İstanbul – Türkiye
Microsoft Müşteri Hizmetleri: 0212 370 55 55


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir